Informace o pořadu    Komentáře    Fotogalerie    Opakování / ostatní díly    Podobné pořady    

obrazek
Dokument / Přírodní svět

(Wild Corridors) Namibie, život s pouštními lvy.
Aby vše fungovalo v harmonii, potřebuje svět přírody rozlehlé prostory, chráněné ekosystémy a různorodé zdroje. Jaký je stav a budoucnost? Francouzský dokumentární cyklus


Dlouhý popis
Tím, že pro sebe zabírá stále více půdy, člověk původní teritoria rozdrobil a přerušil přírodní stezky, po nichž se volně žijící zvířata pohybují. Tyto přírodní biokoridory mají přitom zcela zásadní význam pro jejich přežití a pro rovnováhu a fungování ekosystémů. Všude na světě se vědci, ochránci přírody a místní obyvatelé spojují, aby tyto koridory obnovili a umožnili tak zvířatům volný pohyb. V Africe, na severozápadě Namibie, představuje život každodenní výzvu. Zvířata se musí při hledání potravy a partnerů neustále přemisťovat. Na začátku století ztížila privatizace půdy a instalace mnoha ohradníků pohyb volně žijících zvířat po krajině a tím ohrozila jejich přežití. Vědomi si nutnosti chránit život v divočině, si ženy a muži obývající toto obrovské území stanovili úkol zbořit tyto bariéry a sami se pokusit urovnat konflikty s vesničany, které by to vyvolalo. Dnes už část ohradníků zmizela. Lidé se učí dělit se o území, které si osvojili a umožnit tak některým zvířecím druhům uniknout vyhynutí. Svědkem této obnovy je namibijský pouštní lev. Před třiceti lety jich zde bylo jen dvacet. Dnes se jejich počet zvýšil sedmkrát.
Aby vše fungovalo v harmonii, potřebuje svět přírody rozlehlé prostory, chráněné ekosystémy a různorodé zdroje. Jaký je stav a budoucnost? Francouzský dokumentární cyklus (Premiéra)


Komentáře k pořadu: 0 napiš prvníStanice
ČT2
Datum
Pá. 12.4.2024
Čas
08.30 - 09.15
Délka
45 min.
Typ
dokument
Specifikace
duální vysílání, širokoúhlé vysílání, skryté titulky, premiéra, HD

Podobne televizni porady

Poslední ráje na Zemi - Patagonie
(Patagonia: The Ends of the Earth) Přes nehostinné prostředí je pro řadu živočichů domovem...
dnes 15.55
ČT2
Nezdolné souostroví
(The Untamed Archipelago) Čtyři roční období v neobyčejné přírodě Baleárských ostrovů. Špa...
dnes 16.55
ČT2
Temná buš
Záchrana antilopy Derbyho v africkém Senegalu (2016)
zítra 03.01
ČT2
Podobné pořady
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

Registrace
PřihlášeníČtvrtek 30. 5. 2024 Svátek má Ferdinand
Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz