Informace    Fotky    Komentáře    Obsazení    Ukázka    Podobné filmy    

73%
film / komedie, pohádka, rodinný, Československo, , 76 min.
Kinopremiéra v ČR 8.9.1972, DVD od 1.11.2004 Bonton

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
02:43Nezbedná čarodějka se zmocní lexikonu kouzel a zamíří rovnou do světa lidí. Jenže tam nejsou na čarodějnické trampoty vůbec zvyklí.
Komu by se chtělo být tři sta let po škole. Mladé čarodějnici Saxaně rozhodně ne. A tak není divu, že využije první příležitosti a uteče do světa lidí. Ředitel školy za ní vyšle starého vysloužilého upíra, aby ji hlídal a přivedl zpět. Jenže Saxana po návratu nijak netouží a jedinou její starostí je sehnat babské ucho. Stačí totiž lok odvaru a cesta zpět mezi pohádkové bytosti je navždy uzavřena. Protože však byla vždycky nepozorná, netuší, že nejde o opravdové babské ucho, ale o bylinkový vývar z šalvěje přeslenité. Mladá čarodějnice se dostane do řady potíží. Nejprve s partou Mikiho Rouska a nakonec i na psychiatrii. Její pobyt mezi lidmi je poznamenán řadou zdařilých i nepovedených kouzel, ale také poznáváním zcela nového citu, lásky, zejména díky sympatickému Honzovi.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Dívka na koštěti je nejkrásnější filmovou pohádkou a Petra Černocká je nejkrásnější československou zpěvačkou i herečkou. Mistrovské dílo režiséra Václava Vorlíčka. ;-) :thumbsup: :-*
Všechny komentáře k filmu 49+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Dívka na koštěti

Ve třídě čarodějnic je jedna z nejlínějších žákyň Saxana. Zůstává po škole, kde jí školník, vysloužilý upír, vypráví, jak byl kdysi dávno v lidském světě. Ukáže jí lexikon zaklínadel, díky kterému se Saxaně podaří proměnit se v sovu a dostat se do světa lidí. Sovu daruje ředitel Zoo Bláha svému synovi Honzovi, který nechtěně řekne zaklínadlo, a promění tak Saxanu zase v dívku. Honza ji vezme do školy a vydává ji za jakousi Kudláčkovou z Plzně. Postrach školy Miky slíbí Saxaně babské ucho, aby mohla natrvalo zůstat ve světě lidí, kde se jí velmi líbí. Miky a jeho kamarádi za pomoci Saxaniných kouzel promění profesory v králíky. Dochází k celé řadě bláznivých zápletek, kvůli kterým je Saxana dokonce zavřena do blázince. Nakonec však s Honzovou pomocí vrátí profesorskému sboru lidskou podobu a podaří se jí sehnat i babské ucho, což je ve skutečnosti šalvěj.


Podobné filmy

Jak stvořit dívku
(How to Build a Girl) Šestnáctiletá Johanna Morriganová touží stát se spisovatelkou. Je od...
dnes 18.00
Nova Cinema
Medvídek
Česká romantická komedie o třech párech ocitajících se ve zcela obyčejné manželské krizi (...
dnes 22.40
ČT1
Dostaňte agenta Smarta
(Get Smart) Během napadení velitelství americké tajné služby je odhalena identita většiny ...
zítra 05.15
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.


Stanice
Nova Cinema
Datum
St. 22.5.2024
Čas
12.05 - 13.40
Délka
95 min.
Typ
film
Specifikace
širokoúhlé vysílání, skryté titulky, HD


Registrace
PřihlášeníStředa 19. 6. 2024 Svátek má Leoš
Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz