Informace    Fotky    Komentáře    Obsazení    Ukázka    Podobné filmy    

84%
film / drama, Československo, , 79 min., černobílý
DVD od 11.9.2009 Filmexport

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
03:02Český film podle stejnojmenné povídky Boženy Němcové.
Bára, dcera obecního pastýře, je zdravá, čistá a přírodu milující dívka. Svou povahou je však odlišná od zaostalých a pověrčivých vesničanů, kteří ji nemají rádi pro "nadpřirozené" okolnosti jejího narození. A tak se Bára přátelí pouze s Eliškou, farářovou schovankou. Té se dvoří panský správce Sláma, kterého však Eliška nechce. Bára jí chce pomoci, počká na Slámu u hřbitova a vystraší ho. Kočí zburcuje vesnici a lidi pronásledují Báru, kterou nakonec zavřou do márnice. Dochází k potyčce mezi vesničany, při které začne márnice hořet.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Pozoruhodný melodramaticko-lyrický snímek, vyznačující se na svou dobu poměrně neobvyklým pohráváním si s obrazem. Kamera skutečně u některých scén vizuálně vyjadřuje to, co se většinou ve filmech vyjadřuje slovně, a je třeba podotknout, že právě tato vizuální stránka filmu a rovněž herecký výkon Vlasty Fialové řadí tenhle snímek mezi to nejpovedenější z pamětnických filmů. Ovšem abych nezapomněl, rovněž hudební složka a vlastně i nazvučení některých scén (byť už se na něm trochu podepsal zub času) pomáhají doladit celkovou atmosféru.
Všechny komentáře k filmu 9+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Divá Bára

obrazek
Hlavní hrdinkou je Bára, dcera obecního pastýře, o níž se mezi pověrčivými vesničany vyprávějí podivné věci. Jedním z důvodů jsou také podivné okolnosti jejího narození. Bára totiž přišla na svět během divoké bouře, její matka při porodu zemřela a pak tu byla ještě ta podivná přítomnost neznámé stařeny. Pověrčivé vesnické drbny jsou proto přesvědčeny, že Bára je divé dítě podstrčené polednicí. A pak jsou tu ty její magické uhrančivé oči. Smělá a odvážná, ale obyčejná vesnická dívka je tak vesničany nespravedlivě odstrkovaná a málem doplatí na tmářské předsudky doby, do níž se narodila. Přesto je to právě ona, vynalézavá dívka, která svým nápadníkům provádí nejrůznější kousky, kdo kuriózním způsobem zachrání přítelkyni Elišku před vnucovaným ženichem.


O filmu

obrazek
Téměř pohádkově pojatý snímek o předsudcích, tmářství a zlobě těch, kteří se nedokáží smířit s tím, že někdo je prostě jiný, vznikl v roce 1949 a je prvním celovečerním filmem režiséra Vladimíra Čecha. Snímek, který byl i u nás mimořádně divácky úspěšný (na rozdíl od kritiků) byl uveden také v celé řadě zemí světa. Mimo jiné šlo o první český film uvedený v Austrálii a to s velkým úspěchem, v Latinské Americe a Japonksu se Vlasta Fialová dokonce stala obdivovaným filmovým idolem.

Podobné filmy

Zakladatel
(The Founder) V roce 1954 dostal obchodní cestující Ray Kroc objednávku na šest mixérů na ...
dnes 09.55
Nova Cinema
Pozor, vizita!
Vážný i veselý příběh posledního světoběžníka. Tragikomedie na motivy knihy Adolfa Branald...
dnes 14.20
ČT1
Čistokrevné zlo
(Thoroughbreds) V dokonalých domech s bazény, žiijí bohaté teenagerky Lily a Amanda. Kdysi...
dnes 22.10
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.


Stanice
Prima
Datum
Út. 5.7.2022
Čas
14.05 - 15.50
Délka
105 min.
Typ
film
Specifikace
cernobily film, HD


Registrace
PřihlášeníÚterý 3. 10. 2023 Svátek má Bohumil
Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz