Informace    Fotky    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Ukázka    Podobné filmy    

70% 2231 hlasů
film / komedie, drama, romantický, Velká Británie/Irsko/Francie, , 97 min., od 12 let
Bridget Jones's Diary
Kinopremiéra v ČR 9.8.2001, DVD a Blu-Ray od 16.11.2011 Magicbox

Režie:
Herci: , , , , , více...


V TV televize so. 21.5. FOX Life (hr) 20.00
FOX Life (hr) 20.00
Ukázka
02:25Táhne ji na třicet a má skromné přání: shodit deset kilo a najít toho pravého.
Bridget Jonesová je trochu kulatější "třicítka", která má ve svém životě zdánlivě jednoduchá a splnitelná přání - shodit nějaké to kilo a najít opravdový vztah. Jenže právě v roce, do něhož vstoupila s bezpočtem předsevzetí a rozhodnutím vést si deník, se to na jeho stránkách hemží pohromami. Především se zamilovala do svého pohledného šéfa, aby časem zjistila, že je jen "bokovka", protože "stálice" je nejen vychrtlá, ale navíc bohatá. Dala proto výpověď v nakladatelství, kde ji to celkem bavilo, a vrhla se střemhlav na kariéru televizní moderátorky, což zdaleka, jak zjišťuje, není profese jen úsměvů a úspěchu. Její matka, ochotná ještě včera udělat vše pro blaho a sňatek své dcery, z ničeho nic dělá vše pro jakéhosi obstarožního seladona a tatínek tomu všemu s tragickým výrazem tiše přihlíží. K čemu dobře míněné rady přátel, když se Bridget cítí jako kulový blesk. Ještě že je, čas od času, po ruce lahvička oblíbeného Chardonnay a stále na dosah krabička cigaret. Jenže pak se v jejím životě stane něco, s čím skutečně vůbec nepočítala. Kdo by to také do toho nadutého Marka řekl...
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Opravdu hodně často si připadám jako Bridget Jones, akorát vedle sebe nemám svůdníka Hugh Granta nebo neodolatelného fešáka Colina Firtha, což je docela smutné. Bridget je takový obraz třicetileté osamělé ženy, na které se navíc lepí trapasy, ale zároveň i hezcí mužští, sakra ta holka má ale štěstí. U toho filmu se převážně zasmějete a navíc kdo by se nezamiloval v tomhle filmu do Colina Firtha? Ten chlap je dokonalý !
Všechny komentáře k filmu 68+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka, Česká oficiální stránka    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Deník Bridget Jonesové

obrazek
Bridget Jones je jednatřicetiletá sympatická Angličanka, která na první pohled nepůsobí jako příliš atraktivní nebo snad půvabná a kromě toho, že osamělost zahání cigaretami, alkoholem a množstvím nezdravého jídla, má navíc zvláštní talent na trapasy. Jeden z nich ji čeká na novoroční oslavě, kde se ji matka Pam, jako už tradičně, pokusí dohodit vhodného ženicha. Tentokrát se jím má stát její známý z dětství Mark Darcy. Nejenže si Bridget s na první pohled protivným a snobským právníkem, který pracuje jako obhájce v oblasti porušování lidských práv, do oka příliš nepadne, ale navíc se před ním ztrapní. To je poslední kapka, která ji vede k rozhodnutí omezit kouření, alkohol, nezdravé jídlo a také sny o mužích. Díky řadě drobných trapasů v nakladatelství, kde pracuje, si jívšimne její pohledný nadřízený Daniel Cleaver a začne s ní otevřeně flirtovat. Bridget se s ním snaží držet krok a skutečně se jí to daří.
obrazek
Potom však přijde vernisáž nové knihy, kde se Bridget při projevu dokonale ztrapní nejen před Danielem a pozvanými celebritami, ale také před Markem Darcym, který přišel se sebevědomou kráskou Natashou. Při večeři Daniel ženě prozradí, že byli s Markem spolužáci, ale že se nemají v lásce, protože ho kdysi připravil o snoubenku. Z Daniela a Brighet se stanou milenci a žena prožívá období opravdového štěstí, které nedokáží rozházet ani trapasy, které ji provázejí na každém kroku a jejichž svědkem se nejednou stává také protivný Mark Darcy. Toto období však netrvá dlouho, protože Bridget zjistí, že ji přelétavý Daniel podvádí s kolegyní, atraktivní kráskou Laurou. Navíc se dozví, že její matka opustila otce a začala si poměr se stárnoucím moderátorem jednoho z teleshoppingů. Bridget se nejprve doma opije, ale pak se rozhodne začít nový život. Nakoupí si knihy o zvyšování sebevědomí, začne cvičit a také si hledá novou práci. Když se jí překvapivě podaří získat místo televizní reportérky, odejde z nakladatelství a při odchodu Daniela před ostatními zesměšní. <>Obrázek nenalezen<> Přestože její první reportáž z hasičské stanice skončí trapasem v přímém přenosu, pomůže jí nečekaně Mark Darcy, když jí umožní exkluzivní rozhovor se svým klientem, Kurdem, který má být vyhoštěn ze země, přestože je šťastně ženatý s Angličankou. Reportáž má velký úspěch a Bridget se plná optimismu pustí do příprav oslavy svých 32. narozenin. S přípravou jí pomůže pozvaný Mark a dvojice společně s dalšími pozvanými přáteli stráví příjemný večer. Ten však naruší Daniel, který se nečekaně objeví a pokouší se Bridget získat zpátky. Nečekaná situace skončí na ulici, kde se oba muži zuřivě porvou. Než se však Bridget bude moci vrhnout do náruče toho pravého, čeká ji ještě nejedno předsevzetí, nejedno rozhodnutí a nejeden trapas.


O vzniku filmu

<>Obrázek nenalezen<> S postavou Bridget Jonesové se seznámili nejprve čtenáři britského deníku Independent (1995). Týden co týden si mohli přečíst vtipnou, suchým ostrovním humorem nahlíženou kapitolu z deníku mladé, svobodné ženy s nevídaným talentem na maléry a trapasy. O rok později vznikla knížka a její mimořádný úspěch rozhodl o cestě na plátno. Helen Fieldingová, autorka literární předlohy, ale vzala filmový osud své hrdinky do vlastních rukou. Přizvala ke spolupráci na scénáři tvůrce snímků Mr. Bean, Čtyři svatby a jeden pohřeb či Notthing Hill. Realizaci pak svěřila do rukou své přítelkyně, televizní dokumentaristky Sharon Maguireové. Její hraná prvotina již nyní patří k nejúspěšnějším britským komediím všech dob. Bridget Jonesová "zabírá" všude, kam její skvělá interpretka Renée Zellwegerová vstoupí. Její humor a vtip celého filmu jsou skutečně neodolatelné.

Podobné filmy

Zakladatel
(The Founder) V roce 1954 dostal obchodní cestující Ray Kroc objednávku na šest mixérů na ...
dnes 15.45
Nova Cinema
Svatba na bitevním poli aneb Hodiny před slávou
(Svatba na bitevním poli) Úsměvná komedie o chlapech s hlavou v oblacích, hříšných touhách...
dnes 18.05
Nova Cinema
Mamma Mia!
Svobodná matka Meryl Streep provozuje na prosluněném řeckém ostrově hotýlek a chystá se pr...
dnes 20.00
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.


Stanice
Nova
Datum
So. 14.5.2022
Čas
17.20 - 19.30
Délka
130 min.
Typ
film
Specifikace
stereo, širokoúhlé vysílání, skryté titulky, HD


Registrace
PřihlášeníČtvrtek 19. 5. 2022 Svátek má Ivo
Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz