Informace    Fotky    Opakování / ostatní díly    Komentáře    Obsazení    Ukázka    Podobné filmy    

53%
film / akční, dobrodružný, krimi, drama, thriller, USA, , 103 min., od 11 let
Daredevil / Daredevil: A Daring New Vision
Kinopremiéra v ČR 3.4.2003, DVD od 15.9.2003

Režie:
Herci: , , , , , více...


V TV televize ne. 23.6. Cinemax 06.00, ne. 23.6. Cinemax (hr) 18.15, čt. 27.6. Kabel1 01.00, dnes Nova Cinema 05.55 /ST/
Cinemax 06.00
Cinemax (hr) 18.15
Kabel1 01.00
Nova Cinema 05.55
Ukázka
01:42Byl všude, kde si ho žádala spravedlnost! Ben Affleck v roli muže dvojí tváře v americkém dobrodružném filmu.
Malý Matt Murdock nešťastnou náhodou oslepl. Jeho táta je boxer a právě se chystá ke klíčovému zápasu s černým protivníkem. Mafie si přeje, aby Murdock prohrál. Ten však manipulátory neuposlechne a je proto zavražděn. Matt je sice slepý, ale ostatní jeho smysly znásobily svou intenzitu. Touží po pomstě a spravedlnosti tam, kde justice zústává slepá…
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Daredevil sice obsahově něják moc nehýří, ale I přesto to funguje. Ben Affleck mi příjde jako hrdina sympatický.,sice s dnešníma superhrdinama nemůže soupeřit, ale přesto má něco do sebe. ( 16.9.14/MAC )
Všechny komentáře k filmu 43+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Daredevil

obrazek
O několik let později. Dospělý Murdock se stal brilantním obhájcem. Jeho zásadou je obhajovat jen nevinné. Po jednom procesu, ve kterém se utkal s mafiánským žalobcem, jde Matt se svým partnerem a kamarádem na oběd. Do restaurace zabloudí nádherná dívka. Murdock ji cítí všemi smysly. Ale ona zprvu jen přehlíží podivného a lehce drzého mladíka. Jmenuje se Elektra a brzy dá Mattovi pocítit, že se umí bránit. Asijská bojová umění má v krvi. A smutek v duši, protože přišla o matku. Mladí lidé se po bojovném začátku do sebe zamilují. Svět kolem Matta ve dne a jeho alter ega - maskovaného mstitele „Daredevila - muže beze strachu“ v noci, je nelítostný a krutý. Pohybuje se v něm Wilson Fisk (Michael Clarke Duncan), král newyorského zločineckého podsvětí, který jde po krku každému, kdo by mu jen trochu stál v cestě. Je tu i krutý a přesný zabiják Colin Farrell v roli Bullseye a investigativní žurnalista Ben Urich. Scéna za scénou, akce za akcí - celý New York žije existencí superhrdiny Daredevila v červené pláštěnce a jeho zázračnou schopností být všude, kde si to žádá spravedlnost. V hlavních rolích filmu, který je inspirován dobrodružnými komiksovými příběhy, uvidíme Bena Afflecka a Jennifer Garnerovou.


O filmu

obrazek
Daredevil patřil do světa postaviček, vytvořených v době prosycené napětím a nejistotou. Všudy přítomná hrozba a strach z nukleárních zbraní inspirovala Marvelova spisovatele a umělce Bill Everetta, aby vytvořil řadu superhrdinů. Současně vylíčil tyto superhrdiny jako skutečné lidi, se skutečnými problémy, se kterými se mladí diváci, kteří čtou komiksy, mohou ztotožnit. V tomto skutečném životě atomového věku, lidé více než jindy vyhledávají hrdiny. V roce 1964, kdy Lee a Everett uvažovali o nové tvorbě, napadlo legendární tvůrce komiksů, že ještě nikdo nevytvořil slepého super hrdinu. Lee, prováděl důkladný průzkum a zjistil, že lidé, kteří přišli o zrak, mají vyvinutější ostatní smysly. Na rozdíl od ostatních Marvelových postaviček, Daredevil zůstal člověkem. V důsledku podivné nehody, Daredevil získá "radarový smysl", ale jinak se nijak významně nezmění.

O hercích

Ben Affleck
obrazek Affleck se uvedl v roce 1997 na festivalu Sundance , kde hrál v komedii Kevina Smithe "Chasing Amy" a ve filmu Marka Pellingona "Going All the Way." V roce 1998 byl oceněn cenou Akademie a Zlatým globem za svůj první scénář "Good Will Hunting," na kterém spolupracoval s Damonem. Pokračoval v nákladném akčním filmu "Armageddon," a patřil k hereckému obsazení oscarového filmu "Zamilovaný Shakespeare." Affleck pokračoval romantickou komedií "Forces of Nature," komedií "Dogma," dramatem "Boiler Room,", napínavým thrillerem "Reindeer Games,", romantickým dramatem "Bounce" a filmem "Pearl Harbor." Mezi jeho další filmy patří "Mall Rats," "Cruz," "Dazed and Confused" a "School Ties." V roce 2000, Affleck založil s Mattem Damonem, Chrisem Moorem a Seanem Baileym společnost LivePlanet,Inc.

Jennifer Garnerová
obrazek Narodila se v Charlestonu, (západní Virginie), získala Zlatý globus za svůj výkon ve filmu "Alias." Hraje roli "femme fatale" Elektry Natchiosové, dcery mocného řeckého obchodního magnáta. Matt Murdock se uchází o její přízeň. Garnerová hrála s Leonardem DiCapriem ve filmu "Chyť mě, když to dokážeš," v režii Stevena Spielberga. Předtím se objevila ve filmu "Pearl Harbor" s Benem Affleckem a Joshem Hartnettem a v komedii společnosti Twentieth Century Fox "Dude, Where´s My Car?" K dalším jejím filmům patří "Mr. Magoo," "Deconstructing Harry," "1999" a "Washington Square." K jejím televizním titulům patří "Time of Your Life," "Significant Others", "Felicity." a další.

Michael Clarke Duncan
obrazek Hraje roli Wilsona Fiska, známého pod jménem Kingpin. Duncan hrál vedle The Rocka v akčním blockbusteru "Král Škorpión". Dále hrál ve filmu "George and the Dragon" s Patrickem Swayzem. Duncan byl nominován na Oscara za svůj výkon, po boku Toma Hankse ve filmu "Zelená míle." Hrál ve filmu Tima Burtona "Planeta opic," a získal velký ohlas za svůj výkon v Showtime původním dramatu "They Call Me Sir." Duncan znovu pracoval se svým hereckým kolegou z filmu "Armageddon" v komedii "The Whole Nine Yards." Narodil se v Chicagu, studoval na Alcorn State University v Mississippi. Po krátkém období v bezpečnostní agentuře, Duncan pracoval v reklamě. Svůj filmový debut uskutečnil v komedii F.Garyho Graye "Friday." Mezi jeho další filmy patří "See Spot Run," "Bulworth," "The Player´s Club" a "Night at the Roxbury." V televizi se objevil v "The Jamie Foxx Show," "The Fresh Prince of Bel Air," "Weird Science," "Married With Children," a "The Wayans Brothers."

Colin Farrell
obrazek Hraje Bullseye, psychotického a nemilosrdného vraha obdařeného dokonalou muškou. Narodil se v Irsku. Farrell hraje po boku Al Pacina ve filmu "The Recruit." V současnosti točí film "SWAT," vedle Samuela L.Jacksona. V květnu zahájí Farrell natáčení nezávislého filmu "Home at the End of the World" podle románu Michaela Cunninghama. Je to příběh o kamarádech z dětství, Johnathanovi a Bobbym, kteří pocházejí z rozvrácených rodin. Nyní jsou starší, přestěhují se do New Yorku a nakonec společně žijí s excentrickou ženou, Clare. Tato trojice vede nezvyklý společný život, neboť Johnathan je gay a Bobby zastává funkci otce dítěte Clare. Farrella také uvidíme v novém filmu společnosti Twentieth Century Fox "Phone Booth," režiséra Joela Schumachera. Thriller o publicistovi (Farrell), který zvedne zvonící sluchátku ve veřejné telefonní budce. Zjistí, že na druhém konci drátu je vrah, který ho zastřelí, pokud zavěsí. Farrell debutoval v Americe filmem společnosti New Regency "Tigerland," v režii Joela Schumachera, uvedeného do distribuce společností Twentieth Century Fox. Film sleduje americké vojáky, odvelené do zapadlého místa v Louisianě v roce 1971, aby hráli válečné hry v rámci přípravy na svou první službu ve Vietnamu. Film byl natáčen v exteriérech na uzavřené vojenské základně na Floridě. Farrella jsme viděli v roli Jesse Jamese ve westernu "American Outlaws" a ve filmu Stevena Spielberga "Minority Report". Farrell také hrál po boku Bruce Willise v "Hartově válce." V režii Gregory Hoblita ("Frequency"), v tomto vysokorozpočtovém dramatu z II. světové války, roli válečného zajatce, s právnickým diplomem, který se zastane černého vojáka, falešně obviněného z vraždy, v německém zajateckém táboře.

Joe Pantoliano
obrazek Joe Pantoliano je Ben Urich, investigativní reportér na stopě největšího příběhu své kariéry: tajemství Muže beze strachu. Narodil se v Hoboken, New Jersey. Poprvé si profesionálně zahrál v roce 1972 postavu "Billy Bíbbita" ve filmu "Přelet nad kukaččím hnízdem." Pracoval v regionálním divadle a hrál ve více než 40 off-Broadway produkcích včetně "Vision on Kerouac" v The Lion Theateru, a "The Death Star" v Theater of St. Clements. V roce 1976 se Pantoliano přestěhoval do Hollywoodu a hrál v seriálech "McNamara´s Band" a "Free Country" a roli Maggia v miniseriálu "From Here to Eternity." K filmu se vrátil svým výkonem ve filmu "Orphans." (Cena kritiky za mužský nejlepší herecký výkon). Druhé ocenění za svůj herecký výkon získal za film "Italian American Reconciliation," Johna Patricka Shanleyho. Pantoliano byl nominován na cenu Cable ACE za epizodu hororového seriálu "Tales From the Crypt," v režii Richarda Donnera. K jeho dalším televizním titulům patří "NYPD Blue," "L.A.Law" a "Civil Wars." Také hrál ve filmu HBO "El Diablo," "The Fanelli Boys," a v úspěšném dramatickém seriálu "EZ Streets," za který byl nominován na cenu Viewers for Quality Television. Pantoliano hrál ve více než 40 filmech včetně "Risky Business," "Running Scared," "La Bamba," "Empire of the Sun," (Steven Spielberg), "Midnight Run," "Uprchlík," "Bad Boys," "Bound" a "U.S.Marshals." Hrál a podílel se na produkci filmu "Taxman." Nedávno hrál ve filmu "The Sopranos" roli gangstera Ralpha Cifaretta. Dále hrál v nezávislém filmu "Memento" režiséra Christophera Nolana. V nakladatelství Dutton Publishing vydal svou první knihu "Who´s Sorry Now: The True Story of a Stand-up Guy," o svém dospívání v Hobokenu.

Jon Favreau
obrazek Hraje Franklina "Foggy" Nelsona, celoživotního Mattova kamaráda a partnera v právní kanceláři. Poté co se představil jako herec a značně talentovaný scénárista, úspěšnou soudobou komedií, "Swingers", Favreau pokračoval s mnoha různorodými projekty. Jeho režijní debut byl film "Made," podle vlastního scénáře, hraje ve filmu po boku Vince Vaughna Seana "Puffy" Combse. Hrál po boku Famke Janssenové v romantické komedii "Love and Sex," (scénář a režie Valerie Breimanová). Narodil se v Queens, New York, dělal všechno od úklidu garážních ventilátorů v Hell´s Kitchen, po práci v investiční-bankovní firmě na Wall Street. Pak se rozhodl, že se stane hercem. Přestěhoval se do Chicaga, aby pokračoval v kariéře v improvizační komedii a v divadle, přivydělával si kreslením. V této době David Anspaugh obsadil Favreaua do hlavní role ve filmu "Rudy," který byl jeho filmový debut.

David Keith
obrazek Hraje roli Mattova osamělého otce, ligového boxera Jacka "The Devil" Murdocka. K jeho dalším filmům patří například "The Stick Up", "Sabretooth," "Za nepřátelskou linií," "U - 571" a "Men of Honor." Debutoval filmem "The Rose", "The Great Santini," "Brubaker," "An Officer and a Gentleman," "Den nezávislosti," "The Lords of Discipline," "Firestarter," "White of the Eye," a další.

O tvůrci

Mark Steven Johnson
obrazek Režijně debutoval v roce 1998 filmem "Simon Birch", ke kterému také napsal scénář podle románu Johna Irvinga "A Prayer for Owen Meany." Johnson se proslavil scénářem k úspěšnému filmu "Dej si pohov, kámoši" a k jeho pokračování, "Dej si pohov, kámoši II", v obou hrají filmové legendy Jack Lemmon a Walter Matthau. V roce 1997, se Johnson spojil s veteránem-producentem Gary Fosterem a založili produkční společnost Horseshoe Bay Productions. Budou produkovat "The Bellboy", remake klasického filmu Jerryho Lewise. Narodil se v Hastingsu, Minnesota, studoval žurnalistiku na Winona State University, pak se přemístil na California State University Long Beach, kde získal bakalářský diplom v oboru umění.

Podobné filmy

Dostaňte agenta Smarta
(Get Smart) Během napadení velitelství americké tajné služby je odhalena identita většiny ...
dnes 09.30
Nova Cinema
Americký prezident
(The American President) Michael Douglas má plno předvolebních úkolů. Mezi nimi i setkání ...
dnes 11.50
Nova Cinema
Muži v černém
(Men in Black) Agenti Tommy Lee Jones a Will Smith nosí černé obleky a černé brýle a dokáž...
dnes 16.05
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.


Stanice
Nova Cinema
Datum
Ne. 10.12.2023
Čas
05.10 - 06.45
Délka
95 min.
Typ
film
Specifikace
stereo, širokoúhlé vysílání, skryté titulky, HD


Registrace
PřihlášeníStředa 19. 6. 2024 Svátek má Leoš
Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz