Informace o pořadu    Komentáře    Fotogalerie    Opakování / ostatní díly    Podobné pořady    

obrazek
Zájmy / Volný čas

Pořad na pomoc zvířatům. Uvádí Petr Rajchert


Dlouhý popis
Dnes se podíváme k chovateli Miroslavu Vaňkovi, který klade spokojenost zvířat nade vše. Ryby, obojživelníci krabi a jedna želva – to vše u pana Vaňka najdeme, protože v každém akváriu vidíme jiný kousek země. S Kájou Pejskovou se podíváme na problematiku ztrácejících se psů ze zahrad. Dnes se naposledy sejdeme s fyzioterapeutkou Zuzanou Wildmannovou, která nám poradí, jak připravit našeho psa na Vánoce a Silvestra. Seznámíme s králíčkem Kýláčkem, kterého chtěli dát sežrat hadovi a s králičí samičkou Kofolou, která byla zachráněna od množitele. Proč končí králíčci v útulcích? Například proto, že si lidé mylně myslí, že jde o vhodné zvířátko pro děti. Více o tématu v reportáži Káji Pejskové.

Nabídka psů ze Starých Hodějovic
Animal rescue – odchytová služba a útulek Staré Hodějovice
www.animal-rescue.cz
e-mail: info@animal-rescue.cz
mob. 777 214 680
č.ú.: 5121511301/4000

Druid
Kříženec kanadského retrívra Druid je hluchý nalezenec. Je mu minimálně deset let. O jeho předešlém osudu nic nevíme. Do útulku přišel ve špatném stavu – mimo jiné měl záněty v uších a byl poměrně nervózní. Časem se díky dobré péči uklidnil se, záněty jsou vyléčeny a dnes je z něj milý hodný mazlivý pes. Kvůli svému sluchovému hendikepu potřebuje trochu specifický přístup.

Božena
Božena (Bóža) je tříletý voříšek. Boženka jí v útulku říkají, protože je zkrátka boží. Do útulku se dostala přímo od majitele, který se o ni nemůže kvůli své hospitalizaci starat. Přechod do cizího prostředí od milujícího pána byl pro ni asi šok. Měsíc strávila sama v obecních kotcích, sama a vyděšená. Tam byla kousavá, ale v útulku rozkvetla a už po čtyřech dnech je z ní milý veselý pes. Z toho vyplývá, že potřebuje trochu čas a péči, aby se vyrovnala se změnou. Ale jakmile se tak stane, je mazlivá, hodná... zkrátka boží! Hodí se i k dětem.

Bela
Bela je kříženec většího vzrůstu. Jsou jí necelé dva roky. Je velice energická, a proto by si zasloužila aktivní páníčky, kteří s ní budou ideálně dělat nějaký sport. Pro někoho by takový pes mohl být poklad, práce je pro ni radost a udělá vše co vidí páníčkovi na očích. Kdo by si ovšem s její energií neuměl poradit, mohl by se on i Bela trápit. Rozhodně to není pes jen na procházky a zahradu, ale potřebuje aktivně zaměstnat. Jde o fenu odebranou majiteli KVS pro zanedbávání péče. Poslední dva měsíce v bývalém domově prožila zavřená, bez vody, krmení. To zanechalo stopy na jejích hygienických návycích a je třeba je trochu potrénovat. Je to ale mladý pes, se kterým se dá dobře pracovat a má před sebou slibnou budoucnost.

Dusty
Dusty se do útulku dostal přímo od původních majitelů, jakožto nezvladatelný. Jde o křížence Jack Russel teriéra a labradora. Povahou jak pak teriérem se vším všudy. Má spoustu energie, kterou je třeba nějak využít. Potřebuje řád. Není vhodný k dětem. Pán je pro něj středobod světa a bude ho hlídat. Je nutná důslednost a zásadovost!


Komentáře k pořadu: 3 přečíst / napišStanice
ČT2
Datum
Pá. 18.12.2020
Čas
12.05 - 12.30
Délka
25 min.
Typ
dokument
Specifikace
znakový jazyk, skryté titulky, HD

Podobne televizni porady

Všechno, co mám ráda
Inspirativní magazín plný nápadů pro domácnost, tvoření, zahradu i vaření. Připravili: J. ...
zítra 11.00
ČT1
RE-PLAY
Herní magazín o novinkách na počítačové scéně. Recenze, rozhovory, novinky, triky, preview...
pá. 5.3. 09.30
Prima Cool
Hobby naší doby
Jiřina Bohdalová v půlhodince inspirací a zajímavostí pro volný čas
so. 6.3. 05.00
ČT1
Podobné pořady
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

Registrace
PřihlášeníStředa 3. 3. 2021 Svátek má Kamil
Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz