Informace o pořadu    Komentáře    Fotogalerie    Opakování / ostatní díly    Podobné pořady    

obrazek
Zájmy / Volný čas

Pořad na pomoc zvířatům. Uvádí Petr Rajchert


Dlouhý popis
Dnes se podíváme k chovateli Miroslavu Vaňkovi, který klade spokojenost zvířat nade vše. Ryby, obojživelníci krabi a jedna želva – to vše u pana Vaňka najdeme, protože v každém akváriu vidíme jiný kousek země. S Kájou Pejskovou se podíváme na problematiku ztrácejících se psů ze zahrad. Dnes se naposledy sejdeme s fyzioterapeutkou Zuzanou Wildmannovou, která nám poradí, jak připravit našeho psa na Vánoce a Silvestra. Seznámíme s králíčkem Kýláčkem, kterého chtěli dát sežrat hadovi a s králičí samičkou Kofolou, která byla zachráněna od množitele. Proč končí králíčci v útulcích? Například proto, že si lidé mylně myslí, že jde o vhodné zvířátko pro děti. Více o tématu v reportáži Káji Pejskové.

Nabídka psů ze Starých Hodějovic
Animal rescue – odchytová služba a útulek Staré Hodějovice
www.animal-rescue.cz
e-mail: info@animal-rescue.cz
mob. 777 214 680
č.ú.: 5121511301/4000

Druid
Kříženec kanadského retrívra Druid je hluchý nalezenec. Je mu minimálně deset let. O jeho předešlém osudu nic nevíme. Do útulku přišel ve špatném stavu – mimo jiné měl záněty v uších a byl poměrně nervózní. Časem se díky dobré péči uklidnil se, záněty jsou vyléčeny a dnes je z něj milý hodný mazlivý pes. Kvůli svému sluchovému hendikepu potřebuje trochu specifický přístup.

Božena
Božena (Bóža) je tříletý voříšek. Boženka jí v útulku říkají, protože je zkrátka boží. Do útulku se dostala přímo od majitele, který se o ni nemůže kvůli své hospitalizaci starat. Přechod do cizího prostředí od milujícího pána byl pro ni asi šok. Měsíc strávila sama v obecních kotcích, sama a vyděšená. Tam byla kousavá, ale v útulku rozkvetla a už po čtyřech dnech je z ní milý veselý pes. Z toho vyplývá, že potřebuje trochu čas a péči, aby se vyrovnala se změnou. Ale jakmile se tak stane, je mazlivá, hodná... zkrátka boží! Hodí se i k dětem.

Bela
Bela je kříženec většího vzrůstu. Jsou jí necelé dva roky. Je velice energická, a proto by si zasloužila aktivní páníčky, kteří s ní budou ideálně dělat nějaký sport. Pro někoho by takový pes mohl být poklad, práce je pro ni radost a udělá vše co vidí páníčkovi na očích. Kdo by si ovšem s její energií neuměl poradit, mohl by se on i Bela trápit. Rozhodně to není pes jen na procházky a zahradu, ale potřebuje aktivně zaměstnat. Jde o fenu odebranou majiteli KVS pro zanedbávání péče. Poslední dva měsíce v bývalém domově prožila zavřená, bez vody, krmení. To zanechalo stopy na jejích hygienických návycích a je třeba je trochu potrénovat. Je to ale mladý pes, se kterým se dá dobře pracovat a má před sebou slibnou budoucnost.

Dusty
Dusty se do útulku dostal přímo od původních majitelů, jakožto nezvladatelný. Jde o křížence Jack Russel teriéra a labradora. Povahou jak pak teriérem se vším všudy. Má spoustu energie, kterou je třeba nějak využít. Potřebuje řád. Není vhodný k dětem. Pán je pro něj středobod světa a bude ho hlídat. Je nutná důslednost a zásadovost!


Komentáře k pořadu: 3 přečíst / napišStanice
ČT2
Datum
Pá. 18.12.2020
Čas
05.30 - 05.59
Délka
29 min.
Typ
dokument
Specifikace
znakový jazyk, skryté titulky, HD

Podobne televizni porady

Libovky Pepy Libického
Znáte Pepu Libického? Ne? Tak to byste ale měli! S ním totiž může budovat, rekonstruovat a...
dnes 12.45
Prima
Hobby naší doby
Jiřina Bohdalová v půlhodince inspirací a zajímavostí pro volný čas
zítra 03.05
ČT1
RE-PLAY
Herní magazín o novinkách na počítačové scéně. Recenze, rozhovory, novinky, triky, preview...
zítra 03.10
Prima Cool
Podobné pořady
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

Registrace
PřihlášeníNeděle 11. 4. 2021 Svátek má Izabela
Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz