Informace o pořadu    Komentáře    Fotogalerie    Opakování / ostatní díly    Podobné pořady    

obrazek
Náboženství

Krajinou trojramenných křížů 1/2.
Putování krajinou východního Slovenska, kde se zrodila řeckokatolická církev. Kraj, kde náboženství a církevní příslušnost tvoří součást osobní identity člověka. Církev, která byla vykoupená krví svých mučedníků. Režie: B. Jetelina


Dlouhý popis
Putování krajinou východního Slovenska, kde se zrodila řeckokatolická církev. Kraj, kde náboženství a církevní příslušnost tvoří součást osobní identity člověka. Církev, která byla vykoupená krví svých mučedníků. Režie B. Jetelina (Premiéra)
O řeckokatolické církvi ví většina lidí jen to, že má obřady podobné pravoslavným, za nejvyšší církevní autoritu uznávají papeže a jejich faráři se mohou ženit.
Na východním Slovensku, kde má tato církev své správní i intelektuální centrum, je ale podstatnou součástí života společnosti. Osudy této církve, a její takřka permanentní zápas o existenci, se zde proplétají s politikou, se spiritualitou a konec konců i s ekonomikou. V prostředí, které je zároveň uhrančivě krásné, ale zároveň nelítostně drsné, v končinách, kde se Rusíni mísí se Slováky, stejně jako se mísí pravoslaví s katolictvím, žijí hrdí, temperamentní a pohostinní lidé. A právě o nich má tento dokument vyprávět především.


Komentáře k pořadu: 0 přečíst / napišStanice
ČT2
Datum
Ne. 25.9.2022
Čas
16.06 - 16.35
Délka
29 min.
Typ
dokument
Specifikace
širokoúhlé vysílání, skryté titulky, premiéra, HD

Podobne televizni porady

Uchem jehly
Setkání Zbigniewa Czendlika s genetikem Filipem Pardym, který se podílel na výzkumu genomu...
zítra 05.31
ČT2
Podobné pořady
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

Registrace
PřihlášeníSobota 3. 12. 2022 Svátek má Svatoslav
Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz