Informace o pořadu    Komentáře    Fotogalerie    Opakování / ostatní díly    Podobné pořady    

obrazek
Dokument / Přírodní svět, Životní prostředí

Na cestě k nízkoemisní budoucnosti. Inspirativní projekty měst, krajů a firem, které snižují emise skleníkových plynů a pomáhají se přizpůsobit dopadům klimatických změn. Připravili M. Žák a D. Tichý


Dlouhý popis
Na cestě k nízkoemisní budoucnosti. Inspirativní projekty měst, krajů a firem, které snižují emise skleníkových plynů a pomáhají se přizpůsobit dopadům klimatických změn. Připravili M. Žák a D. Tichý (Premiéra)
Ve třetím dílu minicyklu se vydáme za příklady dobré praxe v oblasti šetrného nakládaní se zdroji. Nové kulturní centrum v Klášterci nad Ohří splňuje parametry energeticky pasivní budovy, zachytává dešťovou vodu a ze strany místních se stalo velmi vyhledávaným místem, kde to opravdu žije. Projekt byl podpořen z Operačního programu Životní prostředí, stejně jako další zajímavé počiny, které si spolu prohlédneme. Ať už je to sběrný dvůr v Litomyšli, revitalizovaný náhon u parku Ostrov v Semilech či unikátní stavba věžového vodojemu v Ohrazenicích, ze kterého je krásný výhled na Trosky, Bezděz i Ještěd. Kromě toho se svezeme elektrobusem v královéhradecké MHD, ukážeme si přínosy modernizace veřejného osvětlení v Pohořelicích a neopomeneme také téma budování modrozelené infrastruktury v Brně. Na závěr se vypravíme za odpovědnými hospodáři, kteří svými konkrétními kroky usilují o krajinu pestrou, prostupnou a odolnou vůči dopadům klimatické změny. Navštívíme Zemědělské družstvo Dolní Újezd a členy Mysliveckého spolku Okarec - Třesov na Vysočině.


Komentáře k pořadu: 0 napiš prvníStanice
ČT2
Datum
Čt. 1.12.2022
Čas
19.20 - 19.41
Délka
21 min.
Typ
dokument
Specifikace
skryté titulky, repríza, HD

Podobne televizni porady

Nejúžasnější díla přírody
(World Greatest Natural Wonders) Hory Příroda je jako obrovská pokladnice až po okraj pln...
zítra 08.57
ČT2
Příroda Kantaberských hor (1/2)
(Cantabria: Spain Magical Mountains) Čtyři roční období v úchvatné Galicii. Španělský doku...
zítra 10.45
ČT2
Do divočiny!
Do meandru! Dobrodružná výprava do nitra české přírody. Jaká zvířata a jaké přírodní úkaz...
zítra 11.40
ČT2
Podobné pořady
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

Registrace
PřihlášeníČtvrtek 2. 2. 2023 Svátek má Nela
Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz