Informace o pořadu    Komentáře    Fotogalerie    Opakování / ostatní díly    Podobné pořady    

obrazek
Dokument

Královská disciplína.
Bratři Ondřej a Martin Krausovi, herci a milovníci koní, se na hřbetech starokladrubských hřebců toulají českou krajinou a objevují zajímavá místa podél hipostezek a venkovských cest. V jižních Čechách si na farmě Borová vyzkoušeli jezdeckou disciplínu military, zajeli koňmo do krumlovského zámku a na závěr se vydali po stopách koněspřežky. Režie: J. Škopková


Dlouhý popis
Bratři Ondřej a Martin Krausovi, herci a milovníci koní, se na hřbetech starokladrubských hřebců toulají českou krajinou a objevují zajímavá místa podél hipostezek a venkovských cest. V jižních Čechách si na farmě Borová vyzkoušeli jezdeckou disciplínu military, zajeli koňmo do krumlovského zámku a na závěr se vydali po stopách koněspřežky. Režie J. Škopková (Premiéra)
V jižních Čechách Martin a Ondřej Krausovi pokračují ve svém putování na farmu Borová. Je tam stálá tréninková dráha, na níž se koná i mistrovství republiky ve všestrannosti. Military je královskou disciplínou jezdeckého sportu. Divácky nejvíce atraktivní část je terénní jízda - cross country, které předchází zpravidla drezura a na závěr probíhá parkur. Tak to byla lákavá nabídka pro naše jezdce, které nedokázali odolat. Pak pokračovali koňmo už opět na Bílém a Černém na krumlovský zámek. Na nádvoří, kterému se říkalo rejdiště, protože to byl výběh i pro hospodářská zvířata, byly velké stáje, kde v roce 1603 prý bylo ustájeno na 50 koní. Zámek už si prošli pěšky a bylo, co obdivovat. Zlatý kočár, který byl na své audienční cestě v Římě tažený šestispřežím, je vyroben z pozlaceného ořechového dřeva a železné části vozu potaženy stříbrným pozlaceným plechem. Jiný unikát je barokní zámecké divadlo, kde zůstaly původní dekorace, stovky kostýmů, rekvizit, originální orchestřiště, uchovaly se i scénáře oper. Takhle komplexně zachovaná barokní divadla existují jen dvě na světě. Co ještě nemohli Martin s Ondřejem v jižních Čechách vynechat, je to, co zbylo ze slavné koněspřežné dráhy, která propojovala České Budějovice s rakouským Lincem. Šlo o první veřejnou koněspřežnou železnici v Evropě. A to byla poslední zastávka v našem putování za jihočeskými pozoruhodnostmi spojenými s historií koní.


Komentáře k pořadu: 0 napiš prvníStanice
ČT2
Datum
So. 23.10.2021
Čas
09.35 - 10.00
Délka
25 min.
Typ
dokument
Specifikace
širokoúhlé vysílání, skryté titulky, HD

Podobne televizni porady

České Expo v Dubaji: České lázně a voda pro život
Dokumentární série o české účasti na světové výstavě EXPO v Dubaji představí českou expozi...
dnes 14.55
ČT2
Obří opravny
(Mega Pitstops) Bojový letoun Gripen Unikátní pohled pod ruce leteckých mechaniků, pečujíc...
dnes 15.50
ČT2
Letecké katastrofy
(Mayday 20) Na hladinu Atlantiku 12. března 2009. Devadesátiminutový regionální let Cougar...
dnes 16.40
ČT2
Podobné pořady
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

Registrace
PřihlášeníPondělí 29. 11. 2021 Svátek má Zina
Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz