Informace o pořadu    Komentáře    Fotogalerie    Opakování / ostatní díly    Podobné pořady    

obrazek
Dokument

Kůň pro alergiky.
Bratři Ondřej a Martin Krausovi, herci a milovníci koní, se na hřbetech starokladrubských hřebců toulají českou krajinou a objevují zajímavá místa podél hipostezek a venkovských cest. Naše putování pokračuje po středních Čechách a začneme jej parkurem na Chuchelském závodišti. Režie: J. Škopková


Dlouhý popis
Bratři Ondřej a Martin Krausovi, herci a milovníci koní, se na hřbetech starokladrubských hřebců toulají českou krajinou a objevují zajímavá místa podél hipostezek a venkovských cest. Naše putování pokračuje po středních Čechách a začneme jej parkurem na Chuchelském závodišti. Režie J. Škopková (Premiéra)
Martin a Ondřej Krausovi odjíždějí z královského hradu Křivoklátu na místo, které je už od počátku minulého století spjato s dostihy a sázkami. Chuchelské závodiště má světové parametry, tudíž splňuje podmínky pro pořádání mezinárodních rovinných dostihů i parkuru. A to byla výzva pro oba bratry, aby se předvedli, jak jsou dobří ve skocích přes překážky. Ale Bílý a Černý do toho nejdou, ti mají jiné ambice, a tak si pánové vzali vlastní koně. Dopadlo to dobře, takže mohli v Chuchli ještě vyzpovídat Aleše Opatrného, jednoho z našich nejlepších parkurových jezdců. Další zastávka pak byla na zámku Radíč, u něhož se v ohradě pásli zvláštní kudrnatí koně - plemeno Curly hors. Dozvíme se, proč je to jediný kůň, který je vhodný i pro alergiky. Jízdu po hipostezce půvabnou krajinou středních Čech zakončili Martin s Ondřejem v Martinickém areálu, kde dřív bývaly štvanice na jeleny. Ale takový hon už dnes vypadá úplně jinak, jeleni mu nejspíš z houštin jen se zájmem přihlížejí.


Komentáře k pořadu: 0 napiš prvníStanice
ČT2
Datum
So. 2.10.2021
Čas
09.35 - 10.05
Délka
30 min.
Typ
dokument
Specifikace
stereo, širokoúhlé vysílání, skryté titulky, HD

Podobne televizni porady

Velké stroje zblízka
(Rise of the Machines) Megavrtulník Gigantický létající jeřáb za 25 milionů dolarů zajišť...
dnes 10.05
ČT2
Letecké katastrofy
(Mayday 20) Neskutečný úhel 8. ledna 2016. Z Osla do Troms? za polárním kruhem mířil ledn...
dnes 11.20
ČT2
Cesta za tancem
Veronika Lálová, úspěšná tanečnice ze StarDance, se vydává za svým celoživotním snem – zat...
dnes 18.25
ČT1
Podobné pořady
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

Registrace
PřihlášeníSobota 16. 10. 2021 Svátek má Havel
Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz