Informace o pořadu    Komentáře    Fotogalerie    Opakování / ostatní díly    Podobné pořady    

obrazek
Dokument

Kůň pro alergiky.
Bratři Ondřej a Martin Krausovi, herci a milovníci koní, se na hřbetech starokladrubských hřebců toulají českou krajinou a objevují zajímavá místa podél hipostezek a venkovských cest. Naše putování pokračuje po středních Čechách a začneme jej parkurem na Chuchelském závodišti. Režie: J. Škopková


Dlouhý popis
Bratři Ondřej a Martin Krausovi, herci a milovníci koní, se na hřbetech starokladrubských hřebců toulají českou krajinou a objevují zajímavá místa podél hipostezek a venkovských cest. Naše putování pokračuje po středních Čechách a začneme jej parkurem na Chuchelském závodišti. Režie J. Škopková (Premiéra)
Martin a Ondřej Krausovi odjíždějí z královského hradu Křivoklátu na místo, které je už od počátku minulého století spjato s dostihy a sázkami. Chuchelské závodiště má světové parametry, tudíž splňuje podmínky pro pořádání mezinárodních rovinných dostihů i parkuru. A to byla výzva pro oba bratry, aby se předvedli, jak jsou dobří ve skocích přes překážky. Ale Bílý a Černý do toho nejdou, ti mají jiné ambice, a tak si pánové vzali vlastní koně. Dopadlo to dobře, takže mohli v Chuchli ještě vyzpovídat Aleše Opatrného, jednoho z našich nejlepších parkurových jezdců. Další zastávka pak byla na zámku Radíč, u něhož se v ohradě pásli zvláštní kudrnatí koně - plemeno Curly hors. Dozvíme se, proč je to jediný kůň, který je vhodný i pro alergiky. Jízdu po hipostezce půvabnou krajinou středních Čech zakončili Martin s Ondřejem v Martinickém areálu, kde dřív bývaly štvanice na jeleny. Ale takový hon už dnes vypadá úplně jinak, jeleni mu nejspíš z houštin jen se zájmem přihlížejí.


Komentáře k pořadu: 0 napiš prvníStanice
ČT2
Datum
Čt. 30.9.2021
Čas
20.55 - 21.25
Délka
30 min.
Typ
dokument
Specifikace
stereo, širokoúhlé vysílání, skryté titulky, premiéra, HD

Podobne televizni porady

Nedej se
Jaderný sen Česka V Česku se připravuje stavba nového jaderného bloku v Dukovanech. Jak dl...
dnes 11.55
ČT2
Za minutu 12
Nový dokumentární cyklus o skutečných případech zdravotnické záchranné služby, policie a h...
zítra 01.35
ČT1
Malý Janek
Portrét romského chlapce, který začíná docházet do zvláštní školy (2000). Kamera a režie T...
zítra 02.00
ČT2
Podobné pořady
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

Registrace
PřihlášeníNeděle 23. 1. 2022 Svátek má Zdeněk
Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz