Informace o pořadu    Komentáře    Fotogalerie    Opakování / ostatní díly    Podobné pořady    

obrazek
Dokument / Přírodní svět

Sportovní rybářský šampion Jakub Vágner tentokrát na stopě vodních velikánů našich řek. Připravili J. Vomáčka a J. Vágner


Dlouhý popis
I když Jakub Vágner procestoval za rybami skoro celý svět, vždy ho zajímalo, jak velké ryby žijí u nás doma. Rybí obři přežívají desítky let v hlubinách, kde skryti pod vodní hladinou rostou a sílí. Jednou se ale prozradí a tehdy vznikají rybí legendy. Tentokrát se Jakub vydává po úhoří stopě vysoko proti proudu Berounky, do míst, která tak krásně popisoval Ota Pavel. Život úhořů je opředen mnoha mýty. Tolik jich nenajdeme u žádné jiné sladkovodní ryby na území celé Evropy. Jeho životní pouť je dlouhá. Zrozením začíná i smrtí končí v Sargasovém moři u břehů Ameriky. Dospělí úhoři po tření hynou a plůdek je za pomoci Golfského proudu unášen k Evropě. Úhoři nepatří mezi rybí obry. Jsou to jedny z nejtajemnějších a bohužel i nejohroženějších ryb našich vod. Dnes je odborníky množství úhořů odhadováno na pouhé jedno procento z původní populace. Cesta za tajemnou rybou vede Jakuba i k řece Sázavě. Úhoři zde našli optimální podmínky. Dlouhé proudy, hluboké tůně, napadané stromy do vody, dostatek úkrytů i hojnost potravy. Jakub si také na Sázavě užije mimořádný úlovek, který je dnes absolutní vzácností. Samozřejmě svou kořist znovu šlechetně propustí ze své sítě na svobodu.
Sportovní rybářský šampion Jakub Vágner tentokrát na stopě vodních velikánů našich řek. Připravili J. Vomáčka a J. Vágner (Premiéra)


Komentáře k pořadu: 0 napiš prvníStanice
ČT2
Datum
Čt. 14.1.2021
Čas
17.20 - 18.15
Délka
55 min.
Typ
dokument
Specifikace
skryté titulky, HD

Podobne televizni porady

Zázračná planeta: Primáti (3/3)
Ztratíme je navždy? Příslušníci řádu primátů žijí téměř ve všech typech prostředí naší pl...
dnes 20.20
NAHRAT
ZDARMA
ČT2
Psí láska
Jana, musherka, závodnice se psím spřežením, která jako jediná z Čech absolvovala nejtěžší...
dnes 24.00
NAHRAT
ZDARMA
ČT2
Krásy evropského pobřeží: V srdci Baltu
Jedinečné letecké pohledy ve francouzském dokumentu
zítra 02.05
NAHRAT
ZDARMA
ČT2
Podobné pořady
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

Registrace
PřihlášeníPátek 22. 1. 2021 Svátek má Slavomír
Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz