Informace o pořadu    Komentáře    Fotogalerie    Opakování / ostatní díly    Podobné pořady    

obrazek
Dokument / Přírodní svět

Sportovní rybářský šampion Jakub Vágner tentokrát na stopě vodních velikánů našich řek. Připravili J. Vomáčka a J. Vágner


Dlouhý popis
I když Jakub Vágner procestoval za rybami skoro celý svět, vždy ho zajímalo, jak velké ryby žijí u nás doma. Rybí obři přežívají desítky let v hlubinách, kde skryti pod vodní hladinou rostou a sílí. Jednou se ale prozradí a tehdy vznikají rybí legendy. Tentokrát se Jakub vydává po úhoří stopě vysoko proti proudu Berounky, do míst, která tak krásně popisoval Ota Pavel. Život úhořů je opředen mnoha mýty. Tolik jich nenajdeme u žádné jiné sladkovodní ryby na území celé Evropy. Jeho životní pouť je dlouhá. Zrozením začíná i smrtí končí v Sargasovém moři u břehů Ameriky. Dospělí úhoři po tření hynou a plůdek je za pomoci Golfského proudu unášen k Evropě. Úhoři nepatří mezi rybí obry. Jsou to jedny z nejtajemnějších a bohužel i nejohroženějších ryb našich vod. Dnes je odborníky množství úhořů odhadováno na pouhé jedno procento z původní populace. Cesta za tajemnou rybou vede Jakuba i k řece Sázavě. Úhoři zde našli optimální podmínky. Dlouhé proudy, hluboké tůně, napadané stromy do vody, dostatek úkrytů i hojnost potravy. Jakub si také na Sázavě užije mimořádný úlovek, který je dnes absolutní vzácností. Samozřejmě svou kořist znovu šlechetně propustí ze své sítě na svobodu.
Sportovní rybářský šampion Jakub Vágner tentokrát na stopě vodních velikánů našich řek. Připravili J. Vomáčka a J. Vágner (Premiéra)


Komentáře k pořadu: 0 napiš prvníStanice
ČT2
Datum
St. 13.1.2021
Čas
21.30 - 22.25
Délka
55 min.
Typ
dokument
Specifikace
skryté titulky, premiéra, HD

Podobne televizni porady

Zmrzlá planeta
(Frozen Planet) Na tenkém ledě Když na začátku arktického jara mláďata medvěda ledního po...
zítra 09.00
ČT2
Kuba, všechny barvy Havany
Objevte koloniální ulice plné života, malířů a pohanských rituálů Santeria. Připravil M. B...
zítra 17.20
ČT2
Na cestě po Helsinkách
S Jiřím Bartoškou a Miroslavem Donutilem na zimní cestě po nejtišší metropoli Evropy, na z...
zítra 18.15
ČT2
Podobné pořady
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

Registrace
PřihlášeníStředa 14. 4. 2021 Svátek má Vincenc
Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz