Informace o pořadu    Komentáře    Fotogalerie    Opakování / ostatní díly    Podobné pořady    

obrazek
Dokument / Civilizace

Kudy vede cesta k efektivní pomoci Romům, kteří žijí ve vyloučených lokalitách na severu Čech? Na tuto otázku hledá odpověď Miroslav Brož, který se snaží zlepšit napjatou situaci v těchto komunitách. Dokument I. Bystřičana


Dlouhý popis
Nedůstojné životní podmínky a nerovné příležitosti velké části Romů se jako červená linie táhnou celým porevolučním obdobím české společnosti až do současnosti, kdy se jejich situace dále zhoršuje vlivem ekonomických dopadů pandemie a války. Díky vymístění velké části Romů na nejrůznější periferie se jejich problémy pro majoritu staly takřka neviditelné a něčím, co zdánlivě nepředstavuje ožehavou záležitost. Je to ale omyl - situace nejslabších ukazuje, kde selhávají společenské mechanismy. Lépe řečeno, co se dodnes týkalo Romů, se může v blízké budoucnosti týkat širších skupin lidí. Tam, kde ke změně nepomáhají statistiky a analýzy, pomáhá strukturu problému nasvítit pohled zevnitř - pohled člověka, který se po více než dekádu snaží ve svém regionu situaci Romů zlepšit ve spolupráci s nimi samotnými. Miroslav Brož, provozovatel malého sdružení Konexe v Ústí nad Labem, cílí na instituce, ať už se jedná o lokální či krajské úřady, vládu nebo poslance. Vedle kulturních a symbolických aktivit je to právě byrokratický a legislativní mechanismus, který se snaží ve prospěch Romů proměnit.
Kudy vede cesta k efektivní pomoci Romům, kteří žijí ve vyloučených lokalitách na severu Čech? Na tuto otázku hledá odpověď Miroslav Brož, který se snaží zlepšit napjatou situaci v těchto komunitách. Dokument I. Bystřičana (Premiéra)


Komentáře k pořadu: 0 napiš prvníStanice
ČT2
Datum
St. 15.5.2024
Čas
21.30 - 22.00
Délka
30 min.
Typ
dokument
Specifikace
stereo, širokoúhlé vysílání, skryté titulky, premiéra, HD

Podobne televizni porady

Babylon
Originální výtvarník Luděk Adámek a jeho cesta z Huzové do novozélandského Mangonui. Dokum...
dnes 11.35
ČT2
Hranice dokořán - Rozmówki polsko-czeskie
Pořad o problémech, radostech a spolupráci v příhraničních oblastech podél společné česko-...
st. 29.5. 03.32
ČT2
Násilí na ženách
(Femicidio) V Itálii je každý třetí den zavražděna žena ve svém vlastním domově. A není to...
st. 29.5. 13.57
ČT2
Podobné pořady
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

Registrace
PřihlášeníPondělí 27. 5. 2024 Svátek má Valdemar
Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz