Informace    Fotky    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Ukázka    Podobné filmy    

68% 1799 hlasů
film / hororový, mysteriózní, Kanada/USA, , 90 min., od 15 let
The Witch
Kinopremiéra v ČR a SK 24.3.2016, DVD a Blu-Ray od 27.7.2016 Bontonfilm

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
02:18Zlo může mít mnoho podob.
Divoké lesy Nové Anglie sedmnáctého století. Pětičlenná rodina se snaží v drsném prostředí nespoutané přírody vybudovat nový život. Pokradmu ji však začne obklopovat temnota: novorozeně zmizí, kozí mléko se proměňuje v krev a nevysvětlitelné příhody začnou sužovat životy jejích členů. Obavy z čarodějnictví se začnou vkrádat do jejich myslí.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Satan is real!
Odvážný a maximálně stylový počin. Už jenom zachycení života v Nové Anglii v 17.století a použití oldschoolové angličtiny by stálo za samotný film. Tady jsou to ale jen kulisy ke strašení.
I když, strašení... tady se snad ani nedá mluvit o hororu v pravém slova smyslu, není tu vlastně žádná klasická lekačka a veškeré napětí je postaveno na pomalu houstnoucí atmosféře uvnitř rodinného kruhu.
Krásně to vypadá, herci jsou moc dobří (Anya Taylor-Joy je, ehm, božská) a zmíněná atmosféra je (hlavně díky práci se zvukem) ve finále hustá jako krev valící se z rozervaného břicha. A trnovou korunu tomu všemu nasazuje fantastický černý kozel, učiněnej spratek made in hell!
75%
Všechny komentáře k filmu 23+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Čarodějnice

V polovině sedmnáctého století měli lidé blíž k přírodě, blíž k Bohu, blíž k iracionálním jevům, které dnes považujeme už jen za pohádky. Sedmičlenná rodina farmáře Williama, která v té době žila v relativním bezpečí jedné z osad v Nové Anglii, se po vážném střetu se sousedy rozhodla kolonii opustit a vydala se dobývat americkou divočinu. Po krátkém putování se usadili v zemi nikoho, poblíž rozlehlého temného lesa, o němž by leckterá citlivá povaha řekla, že působí zlověstně. Neblahé tušení členů farmářovy rodiny umocňuje i řada obtížně vysvětlitelných událostí, které jejich nový život provázejí, zašlou úrodou počínaje a podivným chováním domácího zvířectva konče. Vrcholem série katastrof je pak zmizení farmářova nejmladšího syna přímo před očima nejstarší dcery Tomassin, která ho měla hlídat. V atmosféře všudypřítomné paranoie plynoucí z dalších podivných událostí dochází k postupnému rozkladu rodiny, Tomassin je jednomyslně označena za viníka všech neštěstí a obviněna z čarodějnictví, ačkoliv je to paradoxně právě ona, kdo si ještě zachovává alespoň zdání zdravého rozumu. A to, co se skrývá v temném lese a doposud bylo jen v roli pouhého pozorovatele, se rozhodne udeřit.


Podobné filmy

Kruh 2
(The Ring 2) Novinářka Naomi Watts se ve snaze zapomenout a začít nový život přestěhuje se...
zítra 02.05
Nova Cinema
Dokonalý student
(Luce) Adoptovaný Luce se narodil ve válkou zmítané Eritreji, do které se zapojil jako dět...
zítra 22.00
Nova Cinema
Hodina vlka
(The Wolf Hour) Jižní Bronx v roce 1977. Mladou spisovatelku June probouzí domovní zvonek....
út. 31.1. 02.05
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.


Stanice
Nova Cinema
Datum
Út. 27.9.2022
Čas
22.05 - 00.00
Délka
115 min.
Typ
film
Specifikace
širokoúhlé vysílání, HD


Registrace
PřihlášeníNeděle 29. 1. 2023 Svátek má Zdislava
Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz