Informace o pořadu    Komentáře    Fotogalerie    Opakování / ostatní díly    Podobné pořady    

obrazek
Dokument / Přírodní svět, Cestování

Ze Skalice do Hlohovce.
Václav Žmolík objevuje chutě a vůně slovenských vín a plnými doušky si užívá krajiny a památek v podhůří malebných Malých Karpat. Režie: J. Těšitel


Dlouhý popis
Kde jinde začít než na lávce nad řekou Moravou, symbolicky přesně v tom místě, kde končí Česká republika a začíná Slovensko? Jen pár desítek metrů od říčních břehů se nachází údajně nejstarší kostelík střední Evropy, zasvěcený svaté Markétě Antiochijské. A ten pamatuje časy Velké Moravy! Z blízkých Kopčan je to jen skok do Skalice, města, které vždy za svůj rozvoj vděčilo vinohradům. Václav Žmolík se tu cítí jako doma, možná i díky místnímu nářečí "skaličtině", která zní jeho uchu spíš jako moravská čeština než jako slovenština. A ve Skalici si přijdou na své i chuťové buňky: k vyhlášenému červenému cuvée Skalický rubín tady můžete přikusovat třeba slaďoučký skalický trdelník. A to jsme jen na začátku dílu, v němž bude Václav obdivovat starobylé chrámy, procestuje podhůří Malých Karpat ze západu i východu, seznámí se s produkcí několika slovenských vinařství roku, objeví nádherné vinice v okolí Hlohovce a putování zakončí ve vyhlášených lázních Piešťany. Vinařský cestopis Krajinou vína po Slovensku může sloužit nejen jako průvodce slovenskými víny, ale i jako tip na prodloužený výlet: turistické cíle v každém dílu se dají při dobrém plánování stihnout zhruba za tři dny. Nádherné dny zhuštěné do 26 minut dech beroucích záběrů!
Václav Žmolík objevuje chutě a vůně slovenských vín a plnými doušky si užívá krajiny a památek v podhůří malebných Malých Karpat. Režie J. Těšitel (Premiéra)


Komentáře k pořadu: 0 napiš prvníStanice
ČT2
Datum
St. 6.3.2024
Čas
20.55 - 21.25
Délka
30 min.
Typ
dokument
Specifikace
stereo, širokoúhlé vysílání, skryté titulky, premiéra, HD

Podobne televizni porady

Kouzlo Velké Británie
(The Britain From The Air) Tudorovci Po celé Británii se nachází mnoho míst, která jsou n...
dnes 17.15
ČT2
Hranice bez hranic
Jizerské hory Proč se magickým pláním pod Ještědem říká "hory temného nebe"? Zastavení na...
zítra 02.05
ČT2
Divoká Austrálie
(Wild Australians) Velké dobrodružství Kontinent, jehož obyvatelé žijí trochu svérázným z...
zítra 06.50
ČT2
Podobné pořady
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

Registrace
PřihlášeníPátek 19. 4. 2024 Svátek má Rostislav
Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz