Informace o pořadu    Komentáře    Fotogalerie    Opakování / ostatní díly    Podobné pořady    

obrazek
Náboženství

Každá generace vyrůstá na tom, co vytvořily generace předchozí. Někdy se proti tomu bouří, jindy to rozvíjejí. Dokumentární seriál o tom, jaký pohled na svět mají věřící zástupci takzvané Generace Z. Připravili: M. Rozbrojová, P. Kotrla, V. Kvaková a J. Fišer


Dlouhý popis
Každá generace vyrůstá na tom, co vytvořily generace předchozí. Někdy se proti tomu bouří, jindy to rozvíjejí. Dokumentární seriál o tom, jaký pohled na svět mají věřící zástupci takzvané Generace Z. Připravili: M. Rozbrojová, P. Kotrla, V. Kvaková a J. Fišer (Premiéra)
Generaci Z tvoří lidé narození v polovině devadesátých let a později, lidé, kteří vyrostli ve světě chytrých telefonů a internetu. Je to generace, která vidí svět jinak než jejich rodiče, protože jejich svět je zkrátka jiný, než svět starších generací. V průběhu jednoho roku jsme sledovali tři příběhy, jejichž prostřednictvím tak přiblížíme svět mladých lidí - často přehlížený, často odsuzovaný. Žijí různě, ale spojuje je víra, ochota angažovat se v dobrovolnické činnosti a vymykání se definicím jejich generace. Všichni tři jsou v situaci, kdy se rozhodují pro důležité životní kroky - hledají nové bydlení, zasnubují se, hledají práci a svoje místo na světě, ve společnosti i v církvi. Jak se žije lidem, kteří se rozhodli měnit svět k lepšímu, byť v něm ještě sami nemají nikterak pevné místo? Ondra studuje Evangelikální teologický seminář, Klára je čerstvou doktorandkou na žurnalistice a Vladimír se chystá ukončit svá studia ekonomie. A i je zasáhla na jaře pandemie koronaviru. Kromě šití roušek zůstaly Kláře samozřejmě i povinnosti spojené s čerstvě zahájeným doktorským studiem. Byť i ty pandemie zasáhla a přenesla před počítač. Ondra našel azyl na statku u Bereniky. Uzavření hranic ale zasáhlo nejvíce Vladimíra - jeho přítelkyně totiž zůstala doma na Slovensku.


Komentáře k pořadu: 0 napiš prvníStanice
ČT2
Datum
Ne. 29.11.2020
Čas
13.00 - 13.30
Délka
30 min.
Typ
dokument
Specifikace
širokoúhlé vysílání, skryté titulky, premiéra, HD

Podobne televizni porady

Sváteční slovo saxofonisty a flétnisty Michala Žáčka
Zázraky všednosti
zítra 12.10
NAHRAT
ZDARMA
ČT2
Sváteční slovo saxofonisty a flétnisty Michala Žáčka
Zázraky všednosti
po. 18.1. 02.20
NAHRAT
ZDARMA
ČT1
Slovíkovi slavíci
Sisyfovská práce sbormistra opavského středoškolského sboru Luscinia Jiřího Slovíka (2010)...
po. 18.1. 04.20
NAHRAT
ZDARMA
ČT2
Podobné pořady
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

Registrace
PřihlášeníSobota 16. 1. 2021 Svátek má Ctirad
Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz