Informace o pořadu    Komentáře    Fotogalerie    Opakování / ostatní díly    Podobné pořady    

obrazek
Náboženství

Každá generace vyrůstá na tom, co vytvořily generace předchozí. Někdy se proti tomu bouří, jindy to rozvíjejí. Dokumentární seriál o tom, jaký pohled na svět mají věřící zástupci takzvané Generace Z. Připravili: M. Rozbrojová, P. Kotrla, V. Kvaková a J. Fišer


Dlouhý popis
Každá generace vyrůstá na tom, co vytvořily generace předchozí. Někdy se proti tomu bouří, jindy to rozvíjejí. Dokumentární seriál o tom, jaký pohled na svět mají věřící zástupci takzvané Generace Z. Připravili: M. Rozbrojová, P. Kotrla, V. Kvaková a J. Fišer (Premiéra)
Generaci Z tvoří lidé narození v polovině devadesátých let a později, lidé, kteří vyrostli ve světě chytrých telefonů a internetu. Je to generace, která vidí svět jinak než jejich rodiče, protože jejich svět je zkrátka jiný, než svět starších generací. V průběhu jednoho roku jsme sledovali tři příběhy, jejichž prostřednictvím tak přiblížíme svět mladých lidí - často přehlížený, často odsuzovaný. Žijí různě, ale spojuje je víra, ochota angažovat se v dobrovolnické činnosti a vymykání se definicím jejich generace. Všichni tři jsou v situaci, kdy se rozhodují pro důležité životní kroky - hledají nové bydlení, zasnubují se, hledají práci a svoje místo na světě, ve společnosti i v církvi. Jak se žije lidem, kteří se rozhodli měnit svět k lepšímu, byť v něm ještě sami nemají nikterak pevné místo? Ondra studuje Evangelikální teologický seminář, Klára je čerstvou doktorandkou na žurnalistice a Vladimír se chystá ukončit svá studia ekonomie. Každý žije ve svém světě - Ondra se věnuje studiu a dobrovolnické činnosti v rámci církve i mimo ni, Klára ve svém pracovním životě zkoumá média a důvěru v ně, mimo práci se pak věnuje různým činnostem ve skautských organizacích. Vladimír vedle studia rozjíždí firmu a ve volném čase se s komunitou Sant´Egidio věnuje pomoci chudým.


Komentáře k pořadu: 0 napiš prvníStanice
ČT2
Datum
Ne. 22.11.2020
Čas
13.45 - 14.15
Délka
30 min.
Typ
dokument
Specifikace
širokoúhlé vysílání, skryté titulky, premiéra, HD

Podobne televizni porady

Život s Emanuelem
Z nenápadného rodinného domku ve Staré Vsi vstupují do života mladí lidé z Církevního děts...
so. 5.12. 04.05
NAHRAT
ZDARMA
ČT2
Sváteční slovo kazatele Církve bratrské Jana Asszonyiho
Světlo Boží lásky a naděje
so. 5.12. 04.55
NAHRAT
ZDARMA
ČT1
Mše svatá 2. neděle adventní
Hlavní kaplan Armády ČR Jaroslav Knichal v mimořádném přímém přenosu z Komunitního centra ...
ne. 6.12. 10.00
NAHRAT
ZDARMA
ČT2
Podobné pořady
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

Registrace
PřihlášeníÚterý 1. 12. 2020 Svátek má Iva
Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz