Informace    Fotky    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Ukázka    Podobné filmy    

78% 441 hlasů
film / drama, Francie/Itálie/Španělsko/Německo/USA, , 90 min., od 12 let
Les Misérables / Los Miserables / Les Misérables - Gefangene des Schicksals

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
02:28Gérard Depardieu a John Malkovich jako Jean Valjean a Javert - dva soupeři z nejslavnějšího románu Victora Huga.
Francie, rok 1815, po devatenácti letech těžkých galejí, je vězeň Jean Valjean konečně na svobodě. Setkání s farářem Bienvenuem ho poznamená na celý život. O sedm let později uskutečňuje své poslání pod cizím jménem jako všemi ctěný a vážený pan Madeleine, starosta malého městečka a majitel továrny. Snad by se do konce svého života staral o chudé a zbídačelé, kdyby kdysi neokradl malého kominička Petit - Gervaise a ve městě se neobjevil policejní inspektor Javert, který si Valjeana dobře pamatoval z galejí. Málo platné, že ukradenou skývu chleba, dobrodiní faráře a dvě drobné mince, splatil již tisíckrát. Javert je jako buldok a když nabude jistoty, chce dostat ctihodného Madeleina, nyní už opět Jeana Valjeana, znovu na galeje.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Skvělé zpracování klasické románu, jak ho umějí natočit jen Francouzi. Předností cyklu je hvězdné obsazení, v nejpřednější řadě John Malkovich jako Javert. Kostýmy a výprava jsou také velkou předností čtyřdílného seriálu, který nenudí jedinou chviličku. Celé je to pěkně napínavé a místy i vtipné, člověk se opravdu nenudí. Tento seriál mohu jen vřele doporučit, ucházející historické drama. 80%.
Všechny komentáře k filmu 13+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

O filmu Bídníci

Osudy Jeana Valjeana patří mezi ty příběhy, které se nám nikdy neomrzí a které budeme vždy vděčně přijímat v nové a nové podobě. Bídníci patří mezi ty příběhy, které každá generace francouzských tvůrců pokládá za výzvu.
Zatím poslední filmové zpracování vzniklo v koprodukci pěti států a najdeme pod ním podepsány tvůrce úspěšného přepisu Monte Christa: režisérku Josée Dayanovou, scenáristu Didiera Decoina a Gérarda Depardieua; tedy 3D, jak toto úspěšné trio nazývá občas francouzský tisk. Pozornému divákovi neunikne, že se mnohé scény natáčely v Čechách a že se v epizodních rolích objeví i naši herci.
Román Bídníci (Ubožáci) psal Victor Hugo po celá desetiletí a dokončil jej až v exilu. Příběh Jeana Valjeana, který uprchl z galejí, kam byl odsouzen za krádež chleba, koncipoval Hugo v pěti dílech. Žádný jeho román nedosáhl tak bouřlivého bezprostředního ohlasu jako právě Bídníci. Na jednotlivé svazky čekaly před jejich vydáním v Bruselu a v Paříži zástupci knihkupců a čtenářů snad ze všech čtoucích vrstev obyvatelstva. Jen v samotné Paříži jich bylo v několika dnech rozebráno na 48 000 výtisků a román byl okamžitě překládán do světových jazyků. Záhy se objevovaly i dramatizace a film počítá adaptace již na desítky. Muzikálové zpracování přitáhlo miliony diváků nejen v Evropě.

2. díl
Druhá část čtyřdílné minisérie Bídníci začíná ve chvíli, kdy s nasazením vlastního života slíbí Madeleine umírající Fantině, že najde její dcerku a postará se o ni. S Javertem v patách prchá noční krajinou, aby vykoupil od Thénardierových malou Cosettku a začal znovu bojovat o svobodu a především o možnost splnit své sliby, které dal nejen před Bohem.

obrazek
3. díl
Jean Valjean, aby uchránil malou Cosettu před krutostí a bídou světa a mohl splnit svůj slib, který dal její matce, uchýlil se s ní za zdi kláštera, kde pracoval jako zahradník, příbuzný zmrzačeného Fauchelevanta. Fauchelevant, bývalý kočí, tak konečně mohl splatit svůj dluh starostovi Madeleineovi, který mu kdysi zachránil život.
Cosettě se dostalo od jeptišek přísného vychování a vzdělání, ale nechyběla jí ani láska jejího otce. Zdálo by se, že vše je zapomenuto a že konečně našli oba svůj klid a důstojné postavení v životě. Jako ctihodný pan Favre opouští se svou dcerou klášter, Cosetta se nechce stát jeptiškou, touží po obyčejném lidském štěstí, lásce a společnosti.
obrazek
Její starostlivý otec nemohl zabránit tomu, aby za jednoho slunného dne v Lucemburských zahradách potkala muže, kterého jí osud přiřkl - revolučního studenta Maria. Zatímco však on potkává svou minulost - Thénardiera s jeho rodinou, kteří živořící přijeli do Paříže. A Thénardier poznal toho, kdo mu jednou v noci ukradl malou Cosettu. Jako stín prochází Javert ulicemi a nepřestává slídit, stále hledá uprchlého galejníka Jeana Valjeana, který mu zatím vždy proklouzl těsně mezi prsty.
Jeanu Valjeanovi toho osud naložil až příliš na jeho bedra; musí ochránit Cosettu před její příliš horoucí láskou, lstivým Javertem, nenasytným Thénardierem a dějinami - v Paříži to vře, studenti a chudina se bouří, policie a vojsko je ve střehu a za chvíli se začnou v ulicích stavět barikády.


obrazek
4. díl
Jako honící pes se žene Javert za Jeanem Valjeanem. Znovu mu unikl těsně mezi prsty, stejně jako Thénardierovi, který se ho snažil obrat o peníze a zřejmě i o život. Poprvé se Cosetta začíná vzdalovat tomu, kdo jí zasvětil svůj život, zamilovala se a chce následovat svou lásku. Znovu Valjean opouští svůj dům, mění své jméno a marně chystá útěk do Anglie. Cosetta s ním odmítá odjet, navždy by ztratila svého Maria. Po ulicích Paříže teče krev a Valjean s nasazením vlastního života zachraňuje toho, kdo zaplnil místo v Cosettině srdci.
Čtvrtá část francouzské koprodukční série Bídníci završí osudy trestance, galejníka Jeana Valjeana a Javerta, člověka, který se nedokázal smířit s tím, že porušil předpisy a pravidla, kterými se řidil celý život. Naplní se skutek biskupa Bienvenua, který se řídil přikázáním a daroval Jeanu Valjeanovi stříbrné svícny, aby tak určil jeho další životní osud a poslání, jemuž Valjean se ctí dostál.
Uzavře se jeden z nejkrásnějších příběhů, které nám francouzská literatura za celá staletí mohla nabídnout. Je určen těm, kteří ho četli nebo viděli v mnoha různých podáních, ale především těm, kteří budou bez dechu sledovat příběh toho, který se vzepřel svému osudu.

Podobné filmy

Skrytá vada
(Inherent Vice) Píše se rok 1970 a kalifornský soukromý detektiv Larry "Doc" Sportello se ...
dnes 22.25
Nova Cinema
U moře
(By the Sea) Americký pár středních let se v přímořském francouzském letovisku snaží vyřeš...
zítra 01.10
Nova Cinema
Loupení jehňátek
(The Robber Bride) Na břehu kanadského jezera Ontario se najde uříznutý prst novinářky Zen...
zítra 13.10
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.


Stanice
ČT2
Datum
So. 9.7.2022
Čas
16.05 - 17.40
Délka
95 min.
Typ
film
Specifikace
skryté titulky


Registrace
PřihlášeníStředa 17. 8. 2022 Svátek má Petra
Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz