Informace    Fotky    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Ukázka    Podobné filmy    

67% 200 hlasů
film / thriller, krimi, Velká Británie, , 115 min., od 12 let
Woman of Straw

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
02:04Marie se stará o terorizujícího boháče upoutaného na vozík. Její milý, boháčův synovec, ji přemluví, aby ze služby neutíkala. Stařec ji vezme na projížďku jachtou, navrhne jí sňatek a svou mladou ženu určí dědičkou svého majetku. Maria však při probuzení najde v posteli mrtvolu...
V tomto britském snímku na motivy francouzského románu z pera Catherine Arley si Sean Connery zahrál pohledného Anthonyho Richmonda, chamtivého mladého muže, kterého rozzuřilo, že jej jeho excentrický, bohatý, ale umírající strýček plánuje vynechat z poslední vůle. Místo toho chce Charles Richmond dát veškeré své jmění na charitu. Anthony tedy najme mladou ošetřovatelku jménem Maria, kterou chce využít pro svůj hanebný plán. Jejím úkolem bude starat se o starého pána, zařídit, aby si ji vzal a změnil svou závěť tak, aby jeho jmění dostala ona. Potom má dát Anthonymu tři miliony jako podíl. Maria dělá svou práci dobře, ale problém je, že se do Charlese doopravdy zamiluje. Když je pak starý pán zavražděn, podezření logicky padá na krásnou vdovu Marii. Případ se ale začne pomalu rozplétat, aby nakonec bylo spravedlnosti učiněno zadost.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Strýček miliardář ho chtěl vydědit a tak si na něj posvítil. A kam nemůže čert, tam se nastrčí ženská. Mistrovsky zpracovaný příběh o jednom téměř dokonalém zločinu, u kterého téměř zamrzí, že to režijně nezpracoval přímo Alfred Hitchcock. Ale žádná škoda, neboť Basil Dearden si s danou látkou poradil taktéž dobře. Vznikl kriminální thriller, který svou napínavou atmosféru buduje opatrně a se správným tahem na branku. Pevný děj jak skála zpočátku jasně vymezuje mantinely v patřičném zájmu daných skutků, aby nečekaný zvrat ke konci všeho doslova šokoval svou chytrou sugestivností. Sean Connery v naprosto přesvědčivé pozici ´homme fatal´, což znamená ´osudový muž´, která je hlavním hnacím motorem všeho dění. Gina Lollobrigida, stejně tak přesvědčivá, v pozici ošetřovatelky onoho strýčka, už jen působí coby šachová figurka, která se kdykoliv může k dosažení cíle obětovat. Démonický a věčně navztekaný strýček taktéž nezůstává v pozadí a celý dějový koncept okořeňuje svými nesmrtelnými hláškami, které, chtě nechtě, prostě pobaví a to bez ohledu na to, že se ve většině případů jedná o urážky nejrůznějšího charakteru. O zvraty a emoce, jak se na noir sluší a patří, není nouze a i když se může přeci jen zdát, že se scénář veze jen v obyčejném průměru, snímek umí uchvátit v plné míře. Obzvlášť ke konci, kdy vše dostává takřka až hororový nádech. Proto z počátku ta zmínka o Alfredovi Hitchcockovi.
Všechny komentáře k filmu 2+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Podobné filmy

Ant-Man
Podvodníček Paul Rudd se jednoho dne rozhodne vykrást trezor bohatého muže, což navždy změ...
dnes 20.00
Nova Cinema
Smrtonosná zbraň 3
(Lethal Weapon 3) Sedm dní před odchodem do penze nehodlá Danny Glover už nic riskovat. Al...
st. 19.1. 00.35
Nova Cinema
Agent v sukni
(Big Momma's House) Agent FBI Martin Lawrence musí vynaložit veškerý svůj um, aby dopadl n...
st. 19.1. 20.00
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.


Stanice
ČT2
Datum
So. 4.12.2021
Čas
12.35 - 14.30
Délka
115 min.
Typ
film
Specifikace
duální vysílání, skryté titulky, HD


Registrace
PřihlášeníPondělí 17. 1. 2022 Svátek má Drahoslav
Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz