Informace o pořadu    Komentáře    Fotogalerie    Opakování / ostatní díly    Podobné pořady    

obrazek
Cestování

Bukovina.
Nedotčenou přírodou a nádhernými kláštery vás provedou v nové řadě cestovatelského cyklu Ivana Jirešová a Martin Písařík


Dlouhý popis
Na severovýchodě Rumunska leží Bukovina, kraj s téměř nedotčenou přírodou a nádhernými kláštery. Ivana Jirešová a Martin Písařík nejprve projdou Drákulovu soutěsku a vystoupají k monumentálním skalám Pietrele Doamnei. V pohoří Obcina Mare pak navštíví Pietrele Muierilor, skály opředené příběhem statečných žen, které kdysi bránily svou ves před nájezdníky. V Câmpulungu Moldovenesc, horském městečku s dřevěným skanzenem a tradičním rukodělným uměním si Ivana pod dohledem místního mistra na hrnčířském kruhu vyrobí vlastní bukovinskou misku. A samozřejmě navštíví proslulé kláštery Voronet, Moldovitu nebo Sucevitu, které jsou na seznamu Světového dědictví UNESCO. Moderátoři budou mít nelehký úkol, vybrat z nich ten nejkrásnější.
Nedotčenou přírodou a nádhernými kláštery vás provedou v nové řadě cestovatelského cyklu Ivana Jirešová a Martin Písařík (Premiéra)


Komentáře k pořadu: 12 přečíst / napiš



Stanice
ČT2
Datum
St. 8.10.2025
Čas
20.55 - 21.21
Délka
26 min.
Typ
zábava
Specifikace
stereo, širokoúhlé vysílání, skryté titulky, premiéra, HD

Podobne televizni porady

Na cestě po střední Rwandě
S Jiřím Bartoškou a Miroslavem Donutilem po jedné z nejčistších zemí na světě, proslulé pě...
dnes 16.45
ČT1
Manu a Matěj na cestě po střední Itálii (5/10)
Tradiční moderátorská dvojice Emanuele Ridi a Matěj Ruppert na cestách za osobnostmi itals...
dnes 18.35
ČT2
Cyklotoulky
Vydejte se s námi za těmi nejkrásnějšími místy v České republice. Tentokrát navštívíme tra...
dnes 19.02
ČT2
Podobné pořady
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

Registrace
Přihlášení



Úterý 11. 11. 2025 Svátek má Martin
Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz