Informace o pořadu    Komentáře    Fotogalerie    Opakování / ostatní díly    Podobné pořady    

obrazek
Cestování

Zakopané.
Do nejznámějšího lyžařského střediska a za horaly v Polských Tatrách vás v závěrečném dílu pozve Jitka Ježková a Martin Písařík


Dlouhý popis
Do nejznámějšího lyžařského střediska a za horaly v Polských Tatrách vás v závěrečném dílu pozve Jitka Ježková a Martin Písařík (Premiéra)
Witamy w Tatrach. Ale ne v těch, o kterých zpívala druhá sloka československé hymny. Nad Polskými Tatrami se sice často blýská také, ale mezi českými turisty jsou rozhodně méně známé. Přesto si na nedostatek zájmu stěžovat nemohou. Mezi Poláky si drží pověst TOP turistické destinace pro horskou turistiku a zimní sporty. Hlavním střediskem Polských Tater je malebné Zakopané. Je nejvýše položeným městem v Polsku. Snaží se tvářit spíš jako dřevěná vesnice, ale má oficiálně kolem třiceti tisíc obyvatel. V exponované turistické měsíce, jejich počet vzroste na závratný čtvrt milion. Oblíbila si to tady smetánka, ale i obyčejní turisté. Polské Tatry proslavil lékař Tytus Chałubiński, který z malého městečka vytvořil místo setkávání polské intelektuální elity. K elitě se řadil bezpochyby i malíř a spisovatel Stanislaw Witkiewicz, tvůrce jedinečného architektonického stylu, kterému se říká zakopanský a který dává městu jedinečnou podobu. Jitka s Martinem si prohlédnou nejznámější zakopanské domy, vyzkouší kvalitu zdejších sjezdovek, teplotu termálních pramenů, ochutnají tradiční gastronomii a s výhledem na město, které musí každý Polák aspoň jednou za život navštívit, se rozloučí s celou řadou Bedekru z Polska.


Komentáře k pořadu: 4 přečíst / napišStanice
ČT2
Datum
Ne. 5.12.2021
Čas
14.30 - 15.00
Délka
30 min.
Typ
zábava
Specifikace
skryté titulky, HD

Podobne televizni porady

Divnopis
Mrkvojedy Putování po zajímavých místech naší vlasti (2008)
zítra 04.05
ČT2
Počesku
Skalka, Mníšek pod Brdy S Václavem Žmolíkem po stopách Káji Maříka (2001). Režie: J. Nová...
zítra 09.45
ČT1
Koření
Všechny vůně světa Planeta je místo, kde se dějí věci, o kterých se vám ani nezdá. Pojďte...
zítra 10.00
Nova
Podobné pořady
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

Registrace
PřihlášeníNeděle 23. 1. 2022 Svátek má Zdeněk
Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz