Informace o pořadu    Komentáře    Fotogalerie    Opakování / ostatní díly    Podobné pořady    

obrazek
Cestování

Zakopané.
Do nejznámějšího lyžařského střediska a za horaly v Polských Tatrách vás v závěrečném dílu pozve Jitka Ježková a Martin Písařík


Dlouhý popis
Do nejznámějšího lyžařského střediska a za horaly v Polských Tatrách vás v závěrečném dílu pozve Jitka Ježková a Martin Písařík (Premiéra)
Witamy w Tatrach. Ale ne v těch, o kterých zpívala druhá sloka československé hymny. Nad Polskými Tatrami se sice často blýská také, ale mezi českými turisty jsou rozhodně méně známé. Přesto si na nedostatek zájmu stěžovat nemohou. Mezi Poláky si drží pověst TOP turistické destinace pro horskou turistiku a zimní sporty. Hlavním střediskem Polských Tater je malebné Zakopané. Je nejvýše položeným městem v Polsku. Snaží se tvářit spíš jako dřevěná vesnice, ale má oficiálně kolem třiceti tisíc obyvatel. V exponované turistické měsíce, jejich počet vzroste na závratný čtvrt milion. Oblíbila si to tady smetánka, ale i obyčejní turisté. Polské Tatry proslavil lékař Tytus Chałubiński, který z malého městečka vytvořil místo setkávání polské intelektuální elity. K elitě se řadil bezpochyby i malíř a spisovatel Stanislaw Witkiewicz, tvůrce jedinečného architektonického stylu, kterému se říká zakopanský a který dává městu jedinečnou podobu. Jitka s Martinem si prohlédnou nejznámější zakopanské domy, vyzkouší kvalitu zdejších sjezdovek, teplotu termálních pramenů, ochutnají tradiční gastronomii a s výhledem na město, které musí každý Polák aspoň jednou za život navštívit, se rozloučí s celou řadou Bedekru z Polska.


Komentáře k pořadu: 4 přečíst / napišStanice
ČT2
Datum
Čt. 2.12.2021
Čas
21.25 - 21.55
Délka
30 min.
Typ
zábava
Specifikace
skryté titulky, premiéra, HD

Podobne televizni porady

Koření
Všechny vůně světa Planeta je místo, kde se dějí věci, o kterých se vám ani nezdá. Pojďte...
dnes 09.55
Nova
Cestománie
Senegal: Ve stínu baobabu Cesta po bývalé francouzské kolonii, v níž dodnes život určují ...
dnes 16.45
ČT1
Toulavá kamera
Mozaika z regionů
st. 19.1. 10.00
ČT1
Podobné pořady
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

Registrace
PřihlášeníPondělí 17. 1. 2022 Svátek má Drahoslav
Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz