Informace o pořadu    Komentáře    Fotogalerie    Opakování / ostatní díly    Podobné pořady    

obrazek
Cestování

Trojměstí.
Tentokrát se s Jitkou Ježkovou projdeme po nejatraktivnější oblasti Polska, kterou tvoří tři propojená města. Pojďte s námi objevit klenoty Baltu: Gdaňsk, Sopoty a Gdyni. A také jeden písečný poloostrov


Dlouhý popis
Tentokrát se s Jitkou Ježkovou projdeme po nejatraktivnější oblasti Polska, kterou tvoří tři propojená města. Pojďte s námi objevit klenoty Baltu: Gdaňsk, Sopoty a Gdyni. A také jeden písečný poloostrov (Premiéra)
Historický Gdaňsk, lázeňské Sopoty a modernistická Gdyně tvoří konurbaci, které se tu říká Trojměstí. Jitka začne trochu netradičně v Gdyni, kde si v rychlosti prohlédne toto přístavní město, které Poláci vybudovali, když přišli o podstatnou část pobřeží. Nalodí se zde na vodní tramvaj - tedy loď, která ji doveze na poloostrov Hel. Hel je vyhlášený svými dunami a také fokáriem, kde se starají o nemocné tuleně. Tuleni byli odjakživa největšími konkurenty rybářů při lovu sleďů. A ty Jitka ochutná přímo z udírny v přístavu, odkud se vydá na cestu do Gdaňsku. Gdaňsk je známý zejména svými loděnicemi, kde vzniklo hnutí Solidarita. Ale je to hlavně město historické a malebné. Jitka nás provede po královské cestě, na jejímž konci se v jednom z mnoha krámků dozví něco o jantaru. Večer ochutná speciality od gdaňského vyhlášeného šéfkuchaře Labudy a nechá se okouzlit světelnou atmosférou města. Druhý den navštíví moderní muzeum vyprávějící o okolnostech II. sv. války a vyrazí do Sopot. Tady se na chvíli ztratí v bočních uličkách, ochutná místní prameny a dá si dostaveníčko s manažerkou hotelu Grand. Zde byly ubytovány největší hvězdy umělecké, politické i sportovní sféry. Svůj výlet do Trojměstí zakončí na nejslavnějším dřevěném mole, které od pobřeží zasahuje do moře v délce půl kilometru. To a mnohem víc v dalším dílu Bedekru s Jitkou Ježkovou.


Komentáře k pořadu: 4 přečíst / napišStanice
ČT2
Datum
Čt. 23.9.2021
Čas
21.25 - 21.55
Délka
30 min.
Typ
zábava
Specifikace
stereo, širokoúhlé vysílání, skryté titulky, premiéra, HD

Podobne televizni porady

Manu a Matěj na cestě po jižní Itálii (7/10)
V dalším díle seriálu italského kuchaře Emanuela Ridiho a zpěváka Matěje Rupperta navštíví...
dnes 16.20
ČT2
Cestománie
Borneo: Za lovci lebek Dobrodružná cesta po indonéském ostrově za tajuplnými lebkami, tra...
dnes 16.40
ČT1
Cyklotoulky
Vydejte se s námi za těmi nejkrásnějšími místy na Slovensku. Tentokrát navštívíme Žilinu. ...
dnes 19.00
ČT2
Podobné pořady
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

Registrace
PřihlášeníÚterý 30. 11. 2021 Svátek má Ondřej
Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz