Informace o pořadu    Komentáře    Fotogalerie    Opakování / ostatní díly    Podobné pořady    Videoarchiv    

obrazek
Cestování

Bruggy.
V závěrečném dílu se Jitka Ježková s Martinem Písaříkem vydají objevit město, které je symbolem koloběhu prosperity, úpadku a opětovného růstu. Současně je také velmi krásné a romantické - prostě Benátky severu


Dlouhý popis
V závěrečném dílu se Jitka Ježková s Martinem Písaříkem vydají objevit město, které je symbolem koloběhu prosperity, úpadku a opětovného růstu. Současně je také velmi krásné a romantické - prostě Benátky severu (Premiéra)
Proč mají Bruggy takové kouzlo, jaký příběh nám vlastně vypráví? Pojďte ho objevit s námi! Bruggy vzkvétaly a bohatly díky kanálu, který je spojoval se Severním mořem a zajišťoval tak čilý obchodní ruch. Byly součástí společenství hanzovních měst. A to velmi významnou. Z této doby opulentnosti a hédonismu se zachovaly jeho výstavní domy, bohatě zdobené kostely i radnice a zvonice.
Jenomže všeho do času. Město kvůli zanesení kanálu a sankcím od vladaře přišlo o své výsostné postavení a na dlouhou dobu doslova usnulo. Z výšin spadlo až na samé dno. Ještě na konci 19. století bylo nejchudším městem v Belgii. Ale díky tomu se zázračně zachovalo. Vyhnula se mu průmyslová revoluce a nikdo neměl prostředky ani chuť na přestavování či rozšiřování domů. Až ho ve 20. století objevili turisté hledající něco výjimečného. A díky nim město začalo znovu prosperovat. To je zhruba příběh, který odvypráví Martin s Jitkou v kulisách snad nejkrásnějšího města Evropy. Bruggy je naučily, že nic netrvá věčně. Ani ekonomická konjunktura, ale ani ekonomický útlum. Jen je dobré žít v té správné době. A v té - troufáme si tvrdit - momentálně žijeme. Proto neváhejte a využijte možnosti cestovat a poznávat.


Komentáře k pořadu: 4 přečíst / napišStanice
ČT2
Datum
Ne. 15.12.2019
Čas
16.56 - 17.25
Délka
29 min.
Typ
zábava
Specifikace
skryté titulky, repríza, HD

Podobne televizni porady

Cestománie
Rusko – Uralská oblast: Na hranici kontinentu Nejbohatšímu regionu Ruska vévodí Jekatěrin...
dnes 16.45
NAHRAT
ZDARMA
ČT1
Cyklotoulky
Vydejte se s námi za těmi nejkrásnějšími místy v České republice. Tentokrát navštívíme Jes...
dnes 19.05
NAHRAT
ZDARMA
ČT2
Toulavá kamera
Mozaika z regionů
pá. 25.9. 01.20
NAHRAT
ZDARMA
ČT1
Podobné pořady
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

Registrace
PřihlášeníÚterý 22. 9. 2020 Svátek má Darina
Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz