Informace    Fotky    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Ukázka    Podobné filmy    

68% 1600 hlasů
film / akční, dobrodružný, fantasy, USA, , 129 min., od 15 let
Conan the Barbarian
Kinopremiéra v ČR 4.8.2016, DVD od 1.8.2005 Bonton, Blu-Ray od 25.7.2011 Bontonfilm

Režie:
Herci: , , , , , více...


V TV televize st. 5.10. TV DAJTO 20.30
TV DAJTO 20.30
Ukázka
02:08Meč a magie, to jsou základní kameny příběhu, odehrávajícího se v dávných epochách Země.
Jeho hlavním hrdinou je nepřemožitelný bojovník Conan, hledající vrahy svých rodičů. Cestou prožívá řadu nebezpečných dobrodružství, při nichž nejednou přijde ke slovu nejen jeho obrovský meč, ale také kouzla bílé i černé magie, například tehdy, když musí s pomocí přátel zachránit ze spárů hadího kultu dceru krále Osrika.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Barbar Conan je prostě Arnieův osud a jedná se o jeho ikonickou roli. Ač mám Arnieho jako akčního hrdinu s pořádnými svaly rád, Barbar Conan mi nikdy nepadl do noty. film je totiž takový odtažitý, dalo by se říci až bezduchý.
Všechny komentáře k filmu 31+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Barbar Conan

obrazek
Horda barbarů, vyznavačů hadího kultu, přepadne a vyplení malou cimmerskou vesnici. Zatímco jeho rodiče jsou zavražděni, malý chlapec Conan je odvlečen do otroctví a zapřažen do obrovského mlýnského kola. Těžká práce z něj udělá mohutného a silného mladého muže, kterého nakonec vykoupí jako bojovníka pro krvavé gladiátorské zápasy. Porazí všechny protivníky, kteří se mu odváží postavit a když ho nakonec jeho majitel propustí na svobodu, vydá se Conan za pomstou, odhodlán najít vrahy svých rodičů.
obrazek
Cestou se seznámí se zlodějem a lukostřelcem Subotajem a také bojovnicí Valerií, a spolu s nimi prožívá řadu nebezpečných dobrodružství, při nichž nejednou přijde ke slovu nejen jeho obrovský meč, ale také kouzla bílé i černé magie, například tehdy, když musí s pomocí přátel zachránit dceru krále Osrika ze spárů hadího kultu. Ten si získává stále větší moc díky vlivu svého vůdce Thulsy, ve kterém Conan poznává vraha svých rodičů. Jeho záchranná cesta se tak současně stává naplněním jeho pomsty.


O filmu

obrazek
Tento klasický a dnes pro fanoušky fantasy kultovní snímek vyvolal na počátku osmdesátých let obrovskou vlnu popularity tzv. heroic fantasy a příběhů psaných spisovatelem R.E. Howardem, který vydal první povídku s Conanem, nazvanou The Phoenix with the Sword (Meč s Fénixem) v časopise Weird Tales v prosinci 1932. Téměř o padesát let později se režisér John Milius společně s Oliverem Stoneem (který se později proslavil jako režisér filmů Četa, The Doors či JFK) pustili do psaní příběhu těžícího z obsáhlého cyklu conanovských povídek. Do hlavní role obsadili, přes odpor producenta Dina De Laurentiise, úspěšného rakouského kulturistu Arnolda Schwarzeneggera, jako herce dosud nepříliš známého, přestože v té době už byl držitelem Zlatého Globu za film Stay Hungry. Role Conana mu pomohla k pozici ideálního představitele neohrožených hrdinů (tou poslední je zatím dvojrole klonovaného pilota ve filmu Šestý den). Ve vedlejších rolích se objevil například Bergmanův dvorní herec Max von Sydow a James Earl Jones, u nás známý ze seriálu Oheň Gabrielův. Ač měl značný divácky ohlas, zůstal tento zdařilý snímek kritikou nepochopen. Vedle velkolepé výpravy stojí za pozornost především znamenitá hudba Basila Poledourise.

Podobné filmy

Chartúm
(Khartoum) Súdán byl jeho osudem. Charlton Heston v hlavní roli britského historického dra...
dnes 20.00
ČT2
Mortdecai: Grandiózní případ
(Mortdecai) Lord Charlie Mortdecai je obchodník s uměním a také podvodník. Kvůli dluhům se...
dnes 20.00
Nova Cinema
Kong: Ostrov lebek
(Kong: Skull Island) Nesourodý tým badatelů se spojí, aby pronikl hluboko do nezmapovaného...
dnes 21.35
Nova
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.


Stanice
Prima Cool
Datum
Ne. 14.8.2022
Čas
22.20 - 01.10
Délka
170 min.
Typ
film
Specifikace
skryté titulky, HD


Registrace
PřihlášeníSobota 1. 10. 2022 Svátek má Igor
Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz