Informace o pořadu    Komentáře    Fotogalerie    Opakování / ostatní díly    Podobné pořady    

obrazek
Dokument / Civilizace

Paříž si jako svůj domov iluzorně prohodila Petra Trnková a Artur Abram, sólista Národního divadla Brno. Dokumentární cyklus s podtitulem Kde žiju a proč. Připravili: M. Růžičková, J. Štěpánková a M. Čapek


Dlouhý popis
Paříž si jako svůj domov iluzorně prohodila Petra Trnková a Artur Abram, sólista Národního divadla Brno. Dokumentární cyklus s podtitulem Kde žiju a proč. Připravili: M. Růžičková, J. Štěpánková a M. Čapek (Premiéra)
Paříž je městem lásky, městem kumštýřů a snílků. Ale především, městem Pařížanů a Pařížanek. Jednou z nich je už přes 10 let i Petra Trnková. Ta si toto město, jako svůj domov, iluzorně prohodila s jeho rodákem, Arturem Abramem. Arthur žil v Paříži jen do svých tří let. Dalších 7 let bydlel s rodiči v městečku Nice. Když jeho otec dostudoval univerzitu a dodělal doktorát technického zaměření, tak s rodinou odešel do Kanady. Technické vzdělání po otci nezdědil, ale jeho matka amatérsky tancovala. A tak i Arthur, kterého pohyb bavil, začal navštěvovat hodiny baletu. Vystudoval tanec na École superieure de ballet contemporain de Montréal v Kanadě. Ve svých devatenácti letech hledal uplatnění v oboru a chtěl se vrátit do Evropy. Dostal se na Slovensko. V letech 2008-2011 se stal členem Baletu SND Bratislava. Účinkoval v mnoha přestaveních - Labutí jezero, Louskáček, Spící krasavice, Oněgin... V roce 2013 přijal angažmá do baletního souboru Národního divadla Brno. Tam si vyšlapal cestičku od běžného sborového tanečníka přes demisólistu až po sólistu baletních rolí, kterým se stal v roce 2018.


Komentáře k pořadu: 5 přečíst / napišStanice
ČT2
Datum
So. 2.4.2022
Čas
11.45 - 12.10
Délka
25 min.
Typ
dokument
Specifikace
stereo, širokoúhlé vysílání, skryté titulky, premiéra, HD

Podobne televizni porady

Krásy severní Evropy
(Wonders Of Northern Europe) Laponsko Poznávání krás a mýtů území obývaném nejsevernějším...
dnes 17.15
ČT2
Nejúžasnější díla lidských rukou
(World’s Greatest Man Made Wonders) Ztracená města Kdysi mocná, lidnatá a vlivná centra, ...
zítra 06.26
ČT2
Modrá zóna dlouhověkosti (1/4)
(The Blue Zones of Longevity) Kostarika Podaří se nám na cestách po vybraných koutech svě...
zítra 15.15
ČT2
Podobné pořady
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

Registrace
PřihlášeníÚterý 27. 9. 2022 Svátek má Jonáš
Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz