Informace o pořadu    Komentáře    Fotogalerie    Opakování / ostatní díly    Podobné pořady    

obrazek
Dokument / Civilizace

Hanaa Khodabocus z ostrova Mauricius a její nakažlivý elán i kulinářské mistrovství Antonia Gomese z Portugalska. Dokumentární cyklus o těch, kteří žijí jinde, než jsou jejich kořeny. Připravili: M. Růžičková, H. Teislerová a J. Večeřa


Dlouhý popis
Hanaa Khodabocus z ostrova Mauricius a její nakažlivý elán i kulinářské mistrovství Antonia Gomese z Portugalska. Dokumentární cyklus o těch, kteří žijí jinde, než jsou jejich kořeny. Připravili: M. Růžičková, H. Teislerová a J. Večeřa (Premiéra)
Hanaa Khodabocus, původem z ostrova Mauricius v Indickém oceánu v roce 2005 ukončila studium vysoké školy ve Francii a ve stejném roce se přesunula na Fakultu sociálních studií v Brně. Česko jí okamžitě přirostlo k srdci. Byla to pro ni středoevropská "exotika", kterou si zamilovala. Jak sama tvrdí - navždy. "V Brně jsem vystudovala psychologii, později jsem ji také na univerzitě vyučovala, včetně francouzštiny. Po dvou letech jsem se na Mauricius vrátila, založila firmu na obchodování s třtinovým cukrem a rýží. Ale vracela jsem se mezitím na Moravu dvakrát, třikrát do roka. A pomalu jsem zjišťovala, že chci být už natrvalo tady, v Česku, v Brně. Takže domů? Věřím tomu, že všichni někam patříme a ne nezbytně tam, kde jsme se narodili. Já? Samozřejmě sem, do Brna."
Antonio Goméz pochází z malé vesničky kousek od Lisabonu a v Lisabonu se stal doktorem přírodních věd se zaměřením na naftu a její těžbu. Život na ropné plošině ale nebyl pro něj. Zdravotní důvody ho donutily tuto profesi opustit, a tak se začal živit kuchařinou a cestovat. V roce 1997 přijel s kamarádem poprvé do Prahy, a protože neznali jazyk, domluvili si tlumočnici. Tak se poznal s Denisou Kasíkovou, se kterou žijí dodnes. Přesto, že je dnes situace v gastronomii velmi složitá a v tuto chvíli manželé spíš dostavují dům, než by se Antonio živil jako kuchař, ani jeden z nich nelituje, že se před 15 lety rozhodli zvolit si za domov život v Beskydech. Antonio sice připouští, že mu čas od času chybí moře a víc tepla, do Beskyd a vycházek po horách se ale zamiloval, a jak říká - tady je doma. Nejen kvůli své ženě, ale i kamarádům, které tu za ty roky našel.


Komentáře k pořadu: 5 přečíst / napišStanice
ČT2
Datum
So. 18.9.2021
Čas
13.50 - 14.20
Délka
30 min.
Typ
dokument
Specifikace
stereo, širokoúhlé vysílání, skryté titulky, premiéra, HD

Podobne televizni porady

Mateřština na rozcestí
Zničí globalizace, moderní technologie a překotná doba krásu rodného jazyka? (2012). Připr...
zítra 03.16
ČT2
Krásy severní Evropy
(Wonders Of Northern Europe) Norsko Putování po zemi s nespočtem fjordů, křišťálově čistý...
zítra 07.52
ČT2
Hranice dokořán - Rozmówki polsko-czeskie
Pořad o problémech, radostech a spolupráci v příhraničních oblastech podél společné česko-...
ne. 9.10. 02.44
ČT2
Podobné pořady
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

Registrace
PřihlášeníPátek 7. 10. 2022 Svátek má Justýna
Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz