Informace o pořadu    Komentáře    Fotogalerie    Opakování / ostatní díly    Podobné pořady    

obrazek
Dokument / Civilizace

Hanaa Khodabocus z ostrova Mauricius a její nakažlivý elán i kulinářské mistrovství Antonia Gomese z Portugalska. Dokumentární cyklus o těch, kteří žijí jinde, než jsou jejich kořeny. Připravili: M. Růžičková, H. Teislerová a J. Večeřa


Dlouhý popis
Hanaa Khodabocus z ostrova Mauricius a její nakažlivý elán i kulinářské mistrovství Antonia Gomese z Portugalska. Dokumentární cyklus o těch, kteří žijí jinde, než jsou jejich kořeny. Připravili: M. Růžičková, H. Teislerová a J. Večeřa (Premiéra)
Hanaa Khodabocus, původem z ostrova Mauricius v Indickém oceánu v roce 2005 ukončila studium vysoké školy ve Francii a ve stejném roce se přesunula na Fakultu sociálních studií v Brně. Česko jí okamžitě přirostlo k srdci. Byla to pro ni středoevropská "exotika", kterou si zamilovala. Jak sama tvrdí - navždy. "V Brně jsem vystudovala psychologii, později jsem ji také na univerzitě vyučovala, včetně francouzštiny. Po dvou letech jsem se na Mauricius vrátila, založila firmu na obchodování s třtinovým cukrem a rýží. Ale vracela jsem se mezitím na Moravu dvakrát, třikrát do roka. A pomalu jsem zjišťovala, že chci být už natrvalo tady, v Česku, v Brně. Takže domů? Věřím tomu, že všichni někam patříme a ne nezbytně tam, kde jsme se narodili. Já? Samozřejmě sem, do Brna."
Antonio Goméz pochází z malé vesničky kousek od Lisabonu a v Lisabonu se stal doktorem přírodních věd se zaměřením na naftu a její těžbu. Život na ropné plošině ale nebyl pro něj. Zdravotní důvody ho donutily tuto profesi opustit, a tak se začal živit kuchařinou a cestovat. V roce 1997 přijel s kamarádem poprvé do Prahy, a protože neznali jazyk, domluvili si tlumočnici. Tak se poznal s Denisou Kasíkovou, se kterou žijí dodnes. Přesto, že je dnes situace v gastronomii velmi složitá a v tuto chvíli manželé spíš dostavují dům, než by se Antonio živil jako kuchař, ani jeden z nich nelituje, že se před 15 lety rozhodli zvolit si za domov život v Beskydech. Antonio sice připouští, že mu čas od času chybí moře a víc tepla, do Beskyd a vycházek po horách se ale zamiloval, a jak říká - tady je doma. Nejen kvůli své ženě, ale i kamarádům, které tu za ty roky našel.


Komentáře k pořadu: 5 přečíst / napišStanice
ČT2
Datum
So. 18.9.2021
Čas
13.50 - 14.20
Délka
30 min.
Typ
dokument
Specifikace
stereo, širokoúhlé vysílání, skryté titulky, premiéra, HD

Podobne televizni porady

Hranice dokořán - Rozmówki polsko-czeskie
Pořad o problémech, radostech a spolupráci v příhraničních oblastech podél společné česko-...
zítra 04.15
ČT2
Člověk 21
Dokument se vydává po stopách tzv. laskavců. Lidí, kteří se soustředí na společenské probl...
st. 1.12. 15.15
ČT2
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

Registrace
PřihlášeníPondělí 29. 11. 2021 Svátek má Zina
Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz