Informace o pořadu    Komentáře    Fotogalerie    Opakování / ostatní díly    Podobné pořady    

obrazek
Dokument / Civilizace

Ivan Kolařík, matador policejní práce s národnostními menšinami a etniky v Austrálii, ale také vášnivý cyklista a publicista (2015)


Dlouhý popis
Ivan Kolařík, matador policejní práce s národnostními menšinami a etniky v Austrálii, ale také vášnivý cyklista a publicista (2015)
Ivan Kolařík patří k vlně emigrantů, které z vlasti do Austrálie vyhnaly události spojené s 21. srpnem 1968. Tehdy 22letý mladík, který začínal jako dělník, příležitostný nádeník i knihovník časem vystudoval politické vědy a literaturu na University of Melbourne. Hned od prvopočátku působení v Austrálii se oddal myšlence migrační politiky a práv menšin. Je pokládán za průkopníka knihovnických služeb pro kulturní menšiny v Austrálii, řadu let vykonával funkci zástupce ředitele Ministerstva pro přistěhovalectví i funkci ředitele Australského policejního institutu pro menšinové záležitosti. Je všeobecně uznáván za pionýra policejních služeb pro kulturní menšiny. Za svou policejní práci byl odměněn vysokým státním vyznamenáním Order of Australia Medal (Řád Austrálie - nejvyšší australské civilní vyznamenání) a je držitelem prestižního Churchill Fellowship, který mu umožnil dlouhodobé studium elitních policejních organizací v USA, Velké Británii, Kanadě a Německu.


Komentáře k pořadu: 5 přečíst / napišStanice
ČT2
Datum
Út. 17.8.2021
Čas
13.20 - 13.50
Délka
30 min.
Typ
dokument
Specifikace
stereo, širokoúhlé vysílání, skryté titulky, HD

Podobne televizni porady

Hranice dokořán - Rozmówki polsko-czeskie
Pořad o problémech, radostech a spolupráci v příhraničních oblastech podél společné česko-...
zítra 04.15
ČT2
Člověk 21
Dokument se vydává po stopách tzv. laskavců. Lidí, kteří se soustředí na společenské probl...
st. 1.12. 15.15
ČT2
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

Registrace
PřihlášeníPondělí 29. 11. 2021 Svátek má Zina
Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz