Informace    Fotky    Komentáře    Obsazení    Ukázka    Podobné filmy    

76%
film / science fiction, akční, dobrodružný, thriller, USA, , 144 min., od 12 let
Kinopremiéra v ČR 13.8.1998, DVD od 11.3.2002 Warner

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
02:27Za osmnáct dní Země přestane existovat, protože se srazí s asteroidem velikosti Texasu.
Armagedon přináší meteorickou smršť akce a dobrodružství, které vám nepochybně vezmou dech. Když se výkonný ředitel NASA Dan Truman dozví, že Zemi zbývá 18 dní do srážky s asteroidem velikým jako Texas, má jedinou možnost, ihned sestavit a vyslat do vesmíru tým specialistů, kteří dokáží v extrémních podmínkách umístit hluboko do nitra asteroidu jadernou nálož.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Za osmnáct dní Země přestane existovat, protože se srazí s asteroidem velikosti Texasu. Je bezpodmínečně nutné, co nejdříve přistát na asteroidu, hluboko pod jeho povrch zavrtat silné jaderné nálože, odpálit je a pak se jen modlit, aby to celé pomohlo. Záchrana světa tímto brizantním způsobem je práce jako stvořená pro partu drsných naftařů v čele s Harrym S. Stamperem (Bruce Willis), který zachází s vrtnou plošinou a výbušninami jako neurochirurg s jemným laserovým skalpelem. Astronautický výcvik NASA je rychlý a za pár dní jsou dva raketoplány s jadernými náložemi a samorostlými spasiteli světa na palubě připraveny ke startu. Zvládne Bruce Willis a jeho muži sebevražedně riskantní akci?
Všechny komentáře k filmu 97+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Armageddon

Před šedesáti pěti miliony lety zasáhlo zemi vesmírné těleso, které vyhubilo téměř vše živé a zapříčinilo konec éry dinosaurů. Je jen otázkou času, kdy se to stane znovu. A zdá se, že ten čas nadešel právě nyní. Na orbitální dráze kolem země exploduje americký raketoplán a vzápětí se New York ocitne pod palbou vesmírných projektilů, které zničí řadu budov a vyžádají si velké oběti na životech. Současně amatérský astronom objeví velké těleso, které míří přímo k Zemi. Nedlouho poté ředitel NASA Dan Truman informuje prezidenta, že za osmnáct dnů se Země srazí s asteroidem velikosti Texasu, který zničí veškerý život na planetě.
obrazek
Po horečném hledání způsobu, jak katastrofě zabránit, je jasné, že jedinou nadějí je přistát na asteroidu a pomocí jaderné nálože umístěné hluboko pod povrchem se pokusit asteroid roztrhnout tak, aby jeho části Zemi minuly. Okamžitě se začnou připravovat dva týmy astronautů, které mají akci provést. Na pomoc je přizván také Harry Stamper, jeden z nejlepších hloubkových vrtařů na světě. Ten však přesvědčí vedení NASA, že takovou práci astronauti nezvládnou a nabídne se, že se o to pokusí s partou svých vrtařů. Po náročném intenzívním výcviku toho nejnutnějšího pro splnění úkolu se vrtaři vydávají do vesmíru ve dvou raketoplánech. V tu dobu zasáhnou zemi další úlomky a přísně utajovaná informace o hrozící katastrofě pronikne na veřejnost.
obrazek
Celý svět tak upře pozornost na osudy výpravy. Raketoplány přistanou u ruské orbitální stanice, aby doplnily palivo. Porucha čerpadla chátrající stanice sice způsobí její explozi, raketoplány však v poslední chvíli uniknou do bezpečné vzdálenosti. Na palubě jedné z lodí se zachrání také ruský kosmonaut Andropov. Během přistání na povrchu asteroidu dojde k dalšímu neštěstí. Jeden z raketoplánů je zasažen rojem úlomků a zřítí se. Nikdo netuší, že část posádky přežila a vydává se ve speciálně upraveném voze k místu plánovaného vrtu. Posádka druhého raketoplánu se mezitím pustí do práce, kterou však komplikují nečekané potíže.
obrazek
Nečekaně tvrdý povrch, kterým podle všeho vrtáky nedokáží proniknout dost rychle, nervové zhrocení jednoho z vrtařů, které ohrozí životy celé výpravy, exploze plynu z hlubin, při níž zahyne jeden z vrtařů a vrtná souprava je vážně poškozena a nakonec také záložní plán armády, k jehož předčasnému spuštění dá prezident v časové tísni souhlas. Vrtaři na povrhu smrtícího kusu skály se však nevzdávají.


Podobné filmy

Krotitelé duchů
(Ghostbusters) Duchové se začínají v New Yorku nebezpečně rozmáhat a dělají výtržnosti! Je...
dnes 14.55
Nova
Flynn Carsen 3: Jidášův kalich
Flynn Carsen je vyslán do New Orleans, kde musí překazit ohavný plán upírů a zachránit une...
dnes 15.20
Prima Cool
Život po životě
(Hereafter) Příběh tří lidí, které nějakým způsobem postihla smrt. Matt Damon je americký ...
dnes 15.30
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.


Stanice
Nova Cinema
Datum
St. 27.9.2023
Čas
15.05 - 18.10
Délka
185 min.
Typ
film
Specifikace
stereo, širokoúhlé vysílání, skryté titulky, HD


Registrace
PřihlášeníNeděle 25. 2. 2024 Svátek má Liliana
Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz