Informace o pořadu    Komentáře    Fotogalerie    Opakování / ostatní díly    Podobné pořady    

obrazek
Dokument / Historie, Dokument / Válečný

(Apocalypse: Hitler Takes on the West) Past.
6. červenec 1940. Žádnému vítězi v historii nepřipravil Berlín takové přijetí. Šest týdnů předtím rozdrtil Adolf Hitler Francii, která měla údajně nejlepší armádu světa. Jak se náš osud změnil poté, co Hitler v roce 1940 vytáhl na západ a rozpoutal apokalypsu? Francouzský dokumentární cyklus


Dlouhý popis
6. červenec 1940. Žádnému vítězi v historii nepřipravil Berlín takové přijetí. Šest týdnů předtím rozdrtil Adolf Hitler Francii, která měla údajně nejlepší armádu světa. Jak se náš osud změnil poté, co Hitler v roce 1940 vytáhl na západ a rozpoutal apokalypsu? Francouzský dokumentární cyklus (Premiéra)
Když Hitler vyvolal největší válečný konflikt všech dob, bylo mu padesát let. V první světové válce sloužil jako desátník. Když se roku 1933 chopil moci, byl z něj militantní rasista a nacionalista. Do okruhu jeho nejbližších patřil i proslulý stíhací pilot Herman Göring, nyní stojící v čele německého letectva Luftwaffe. Hitler měl podporu jak armády, tak německého lidu. Rok před vpádem do Francie přebýval Hitler v usedlosti Berghof poblíž Berchtesgadenu v bavorských Alpách. Právě zde naplánoval útok. Nechal se tu také natočit se svou tajnou milenkou Evou Braunovou. Oženil se s ní až den před tím, než spáchal sebevraždu. Říkal o sobě, že je ženatý s Německem. V tomto idylickém prostředí strávil půl roku. Chránili ho tu fanatičtí příslušníci SS schopní spáchat jakýkoli zločin. V Berghofu přijímal Hitler své ministry, hlavy států a filmové hvězdy. Zároveň tam odpočíval při poslechu svého nejoblíbenějšího pěvce, tenora Josepha Schmidta, což byl Žid, který uprchl z Německa. Proč? Protože Hitler svůj režim založil na rasismu a antisemitismu.


Komentáře k pořadu: 0 napiš prvníStanice
ČT2
Datum
Út. 11.10.2022
Čas
23.25 - 00.20
Délka
55 min.
Typ
dokument
Specifikace
širokoúhlé vysílání, skryté titulky, premiéra, HD

Podobne televizni porady

Sto divů světa (5/13)
Unikáty ze seznamu světového dědictví UNESCO. Palác Taj Mahal, Vergelegen, města: Oaxaca, ...
dnes 07.40
ČT2
Starověké říše
(Empire Games) Aztékové Výpravný dokumentární cyklus zaměřený na politické útoky, osobní p...
dnes 12.23
ČT2
Air Force One: Tajemství amerického prezidentského letadla
Nejdražší letadlo na světě pro nejmocnějšího pasažéra planety. Americký dokument
dnes 23.35
ČT2
Podobné pořady
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

Registrace
PřihlášeníSobota 10. 12. 2022 Svátek má Julie
Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz