Informace o pořadu    Komentáře    Fotogalerie    Opakování / ostatní díly    Podobné pořady    

obrazek
Dokument / Slavní lidé

Hudebník, skladatel, textař, zakladatel nejznámější punk-popové skupiny Rybičky 48, bojoval s panickými atakami, depresemi, a dvakrát též s nezhoubným nádorem lymfatických cest. Musel dokonce podstoupit dvě operace. Jeho příběhem provází Petra Křížková. Režie: M. Oddfish Nešlehová


Dlouhý popis
Kuba Ryba ve svých 18 letech založil s kamarády v Kutné Hoře skupinu Rybičky 48. Start kapely na hudební scéně byl doslova raketový a jeho život byl jeden velký mejdan. V pětadvaceti letech mu ale narostl na krku nezhoubný nádor - lymfangiom. Po jeho operaci pokračoval v životní jízdě s drogami, cigaretami i alkoholem. To se neobešlo bez následků. Kuba věří, že právě to odstartovalo jeho psychické problémy: Kapela šlapala, nabídky se jen hrnuly, ale on se utápěl v panických atakách. A v 35 letech musel navíc bojovat s recidivou lymfangiomu a podstoupil druhou operaci, i s rizikem, že nebude moci mluvit ani zpívat. Zákrok se naštěstí zdařil a Kuba se mohl vrátit na pódia. Pít téměř přestal, s drogami skončil, začal se více starat o své zdraví. Jeho dlouholetý životní styl si ovšem vybral ještě jednu daň: těsně po vyprodané O2 Aréně se u Kuby objevily velké deprese. Znovu navštěvoval terapie. Nakonec po poradě s psycholožkou odjel do Peru a absolvoval rituál ayahuasky. Dnes přiznává, že mu pomohla kombinace západní medicíny s vystoupením z komfortní zóny. Ale tím, co ho drží nejvíc, je jeho rodina.
Hudebník, skladatel, textař, zakladatel nejznámější punk-popové skupiny Rybičky 48, bojoval s panickými atakami, depresemi, a dvakrát též s nezhoubným nádorem lymfatických cest. Musel dokonce podstoupit dvě operace. Jeho příběhem provází Petra Křížková. Režie M. Oddfish Nešlehová (Premiéra)


Komentáře k pořadu: 0 napiš prvníStanice
ČT1
Datum
St. 15.5.2024
Čas
21.35 - 22.05
Délka
30 min.
Typ
dokument
Specifikace
širokoúhlé vysílání, skryté titulky, premiéra, HD

Podobne televizni porady

Skandály slavných - Petr Kolář
Nejen nevěry a podvody, svět slavných osobností v sobě skrývá mnoho neřestí, které by cele...
dnes 07.45
Barrandov
Tajemství Lucie Bílé
Jak se z rockerky dostala až na slavičí trůn se už pomalu učí děti ve škole. Tajemství Luc...
dnes 13.35
Barrandov
Tajemství Michala Davida
Idol několika generací odkrývá tajemství svého úspěchu v unikátním portrétu písniček a vyp...
dnes 14.40
Barrandov
Podobné pořady
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

Registrace
PřihlášeníNeděle 21. 7. 2024 Svátek má Vítězslav
Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz