Informace o pořadu    Komentáře    Fotogalerie    Opakování / ostatní díly    Podobné pořady    Videoarchiv    

obrazek
Dokument / Slavní lidé

Televizního reportéra a publicistu dostala vážná psychická nemoc až na dno a vyřadila ho na několik let i z profesionálního života. Připravili: S. Chytrová, A. Lněnička a V. Olmer


Dlouhý popis
Televizního reportéra a publicistu dostala vážná psychická nemoc až na dno a vyřadila ho na několik let i z profesionálního života. Připravili: S. Chytrová, A. Lněnička a V. Olmer
(Premiéra)
Televizní reportér Ivan Břešťák patřil k těm nejznámějším mediálním tvářím. Pracoval pro Českou televizi, publikoval v řadě deníků a časopisů a posléze se stal na konkurenční televizi populární hvězdou. Jeho reportáže, mapující především oblast organizovaného i mezinárodně organizovaného zločinu, sledovaly miliony diváků.
Jako dítě s výrazným hudebním nadáním vystupoval v souboru Bambini di Praga. Po skončení základní školy začal studovat na gymnáziu Nad Štolou, vyhlášeném pro studenty působící ve vrcholovém sportu. Ivan hrál závodně volejbal v dorostenecké lize ve Středisku vrcholového sportu Rudá hvězda Praha. Ale především miloval film a po maturitě chtěl studovat FAMU, kam se kvůli kádrovému profilu rodičů nedostal. Po vojně pracoval jako rekvizitář na Barrandově. Po roce 1989 začal psát do nově vznikajících deníků a časopisů, ale stále ho přitahovala vizuální mediální sféra, proto externě natáčel televizní reportáže a přihlásil se do konkurzu na redaktora.
Jako reportér se podílel na velkém množství pořadů. Aby obrovské pracovní nasazení vydržel, pomáhal si prášky a současně ve velkém konzumoval alkohol. To ve spojení s těžkou bipolární afektivní poruchou, kterou mu lékaři diagnostikovali, způsobilo jeho pád: nedbal několikerého varování od odborníků, nadřízených, přátel ani kolegů, aby s nezřízeným životem skončil. V roce 2007 dostal z televize vyhazov a ocitl se na dlažbě.
Nepomohla ani následná hospitalizace v Bohnicích, znovu se vracel k sebezničujícímu způsobu života. Ten mu rozvrátil rodinu. Manželka od něj odešla s dcerou, přišel o majetek i byt. Přespával v keřích nebo odstavených vagonech na nádraží a uvažoval i o sebevraždě. Opakovaně se ocitl v bohnické léčebně, kde pro něj lékaři hledali vhodnou kombinaci medikamentů s podmínkou, že přestane pít. Doslova za pět minut dvanáct se rozhodl, že se chce závislosti zbavit. Sebral zbytky vůle, kterou si pamatoval ze svého sportovního období, a dokázal to. Pomohlo mu i to, že se zpráva o jeho životní situaci ocitla v respektovaném týdeníku. Dostal novou šanci a úspěšně působil v PR agentuře. O svém příběhu napsal knihu. Nyní je v invalidním důchodu, ale stále publikuje a angažuje se v charitativní organizaci, která pomáhá lidem, postiženým maniodepresivní nemocí.


Komentáře k pořadu: 0 napiš prvníStanice
ČT1
Datum
Po. 2.3.2020
Čas
01.35 - 02.08
Délka
33 min.
Typ
dokument
Specifikace
širokoúhlé vysílání, skryté titulky, repríza, HD

Podobne televizni porady

Po stopách hvězd
Obrazový životopis slavných – tentokrát Jany Šulcové – na kterou se můžete aktuálně ve vys...
dnes 12.25
NAHRAT
ZDARMA
ČT1
Úsměvy Libuše Šafránkové
Dnešním hostem J. Hanzlíka je přední česká herečka (1997). Režie: P. Vantuch
zítra 08.15
NAHRAT
ZDARMA
ČT1
13. komnata Marka Výborného
Významný politik v důsledku rodinné tragédie rezignoval na předsednictví strany a dal před...
po. 6.4. 03.00
NAHRAT
ZDARMA
ČT1
Podobné pořady
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

Registrace
PřihlášeníSobota 4. 4. 2020 Svátek má Ivana
Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz