Informace o pořadu    Komentáře    Fotogalerie    Opakování / ostatní díly    Podobné pořady    Videoarchiv    

obrazek
Dokument / Slavní lidé

Televizního reportéra a publicistu dostala vážná psychická nemoc až na dno a vyřadila ho na několik let i z profesionálního života. Připravili: S. Chytrová, A. Lněnička a V. Olmer


Dlouhý popis
Televizního reportéra a publicistu dostala vážná psychická nemoc až na dno a vyřadila ho na několik let i z profesionálního života. Připravili: S. Chytrová, A. Lněnička a V. Olmer
(Premiéra)
Televizní reportér Ivan Břešťák patřil k těm nejznámějším mediálním tvářím. Pracoval pro Českou televizi, publikoval v řadě deníků a časopisů a posléze se stal na konkurenční televizi populární hvězdou. Jeho reportáže, mapující především oblast organizovaného i mezinárodně organizovaného zločinu, sledovaly miliony diváků.
Jako dítě s výrazným hudebním nadáním vystupoval v souboru Bambini di Praga. Po skončení základní školy začal studovat na gymnáziu Nad Štolou, vyhlášeném pro studenty působící ve vrcholovém sportu. Ivan hrál závodně volejbal v dorostenecké lize ve Středisku vrcholového sportu Rudá hvězda Praha. Ale především miloval film a po maturitě chtěl studovat FAMU, kam se kvůli kádrovému profilu rodičů nedostal. Po vojně pracoval jako rekvizitář na Barrandově. Po roce 1989 začal psát do nově vznikajících deníků a časopisů, ale stále ho přitahovala vizuální mediální sféra, proto externě natáčel televizní reportáže a přihlásil se do konkurzu na redaktora.
Jako reportér se podílel na velkém množství pořadů. Aby obrovské pracovní nasazení vydržel, pomáhal si prášky a současně ve velkém konzumoval alkohol. To ve spojení s těžkou bipolární afektivní poruchou, kterou mu lékaři diagnostikovali, způsobilo jeho pád: nedbal několikerého varování od odborníků, nadřízených, přátel ani kolegů, aby s nezřízeným životem skončil. V roce 2007 dostal z televize vyhazov a ocitl se na dlažbě.
Nepomohla ani následná hospitalizace v Bohnicích, znovu se vracel k sebezničujícímu způsobu života. Ten mu rozvrátil rodinu. Manželka od něj odešla s dcerou, přišel o majetek i byt. Přespával v keřích nebo odstavených vagonech na nádraží a uvažoval i o sebevraždě. Opakovaně se ocitl v bohnické léčebně, kde pro něj lékaři hledali vhodnou kombinaci medikamentů s podmínkou, že přestane pít. Doslova za pět minut dvanáct se rozhodl, že se chce závislosti zbavit. Sebral zbytky vůle, kterou si pamatoval ze svého sportovního období, a dokázal to. Pomohlo mu i to, že se zpráva o jeho životní situaci ocitla v respektovaném týdeníku. Dostal novou šanci a úspěšně působil v PR agentuře. O svém příběhu napsal knihu. Nyní je v invalidním důchodu, ale stále publikuje a angažuje se v charitativní organizaci, která pomáhá lidem, postiženým maniodepresivní nemocí.


Komentáře k pořadu: 0 napiš prvníStanice
ČT1
Datum
Pá. 28.2.2020
Čas
21.10 - 21.39
Délka
29 min.
Typ
dokument
Specifikace
širokoúhlé vysílání, skryté titulky, premiéra, HD

Podobne televizni porady

13. komnata Tomáše Bábka
Příběh nadějného sportovce, který přežil svou smrt a stal se světovým šampionem na cyklist...
zítra 04.45
NAHRAT
ZDARMA
ČT1
Neobyčejné životy
Jaroslava Adamová Životní a profesní příběh osobité herečky, která se narodila před 95 le...
zítra 15.40
NAHRAT
ZDARMA
ČT1
Richard Konkolski
Nejslavnější český mořeplavec a vítěz řady námořních závodů, třikrát obeplul sám zeměkouli...
zítra 16.20
NAHRAT
ZDARMA
ČT2
Podobné pořady
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

Registrace
PřihlášeníČtvrtek 2. 4. 2020 Svátek má Erika
Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz