Informace o pořadu    Komentáře    Fotogalerie    Opakování / ostatní díly    Podobné pořady    

obrazek
Dokument / Slavní lidé

Zpěvačka, skladatelka a pianistka už řadu let bojuje s roztroušenou sklerózou, která mimo jiné ovlivňuje hybnost rukou. Jejím příběhem provází Monika Valentová. Připravili M. Vlčková a Z. Gawlik


Dlouhý popis
Zpěvačka, skladatelka a pianistka už řadu let bojuje s roztroušenou sklerózou, která mimo jiné ovlivňuje hybnost rukou. Jejím příběhem provází Monika Valentová. Připravili M. Vlčková a Z. Gawlik (Premiéra)
Rodačka z Brna vystudovala Berklee College of Music v americkém Bostonu. Na kontě má spolupráci s Michalem Horáčkem, úspěšné autorské album Brouk v hlavě a brzy jí vyjde druhá deska. Vypadá to, že v jejím životě neexistují mollové tóny, ale to je pouhé zdání - už řadu let bojuje s roztroušenou sklerózou, která mimo jiné ovlivňuje hybnost rukou. Nemoc jí byla diagnostikována v roce 2009, ovšem první vážnější ataku zažila už o čtyři rok dříve, v pouhých pětadvaceti. Neurolog jí tehdy poslal na magnetickou rezonanci, ale než přišly výsledky, odjela do Anglie, kde potíže zhruba po měsíci pominuly, takže to přestala řešit. V Anglii zůstala tři roky, zamilovala se a vdala. S britským manželem, který byl o deset let straší, se vrátila zpátky do rodného Brna. Plánovala rodinu a dařilo se jí i po profesní stránce. A pak se jednoho dne probudila a necítila pravou ruku... Verdikt lékařů manžel neustál a ani ne rok po svatbě jí oznámil, že se chce rozvést. Od té doby Hanka žije a přemýšlí jinak. Uvědomuje si, že se může stát, že ji ruce přestanou nadobro poslouchat, ale nevzdává se. Hraje na piano, učí, zpívá, nahrává, koncertuje, sportuje. Pomáhá jí v tom nejenom její vnitřní síla a optimismus, ale i biologická léčba. Nedávno se ovšem objevily další zdravotní problémy - začala trpět obrovskými bolestmi zad a nohou. Ukázalo se, že jde o chronický zánět pavoučnice. Arachnoiditida, jak se nemoc jmenuje, není v České republice skoro vůbec známá a doktoři si s ní nevědí rady. Hanka všechny informace čerpá ze zahraničních serverů a plánuje, že založí pacientskou organizaci, která by nás propojila se světem a hlavně pomáhala tam, kde je to potřeba.


Komentáře k pořadu: 0 napiš prvníStanice
ČT1
Datum
Po. 29.11.2021
Čas
02.50 - 03.15
Délka
25 min.
Typ
dokument
Specifikace
skryté titulky, HD

Podobne televizni porady

Po stopách hvězd
Hana Maciuchová Obrazový životopis slavných, díky kterému si uvědomíte, jak plyne čas a ja...
dnes 21.00
ČT1
Módní designérka Zuzana Veselá
Dokumentární cyklus o výrazných mladých osobnostech (2004). Režie: H. Pinkavová
zítra 03.30
ČT2
13. komnata Milana Peroutky
Herec, zpěvák a moderátor překonával trému z vystupování a musel se vyrovnávat s náhlou a ...
zítra 04.45
ČT1
Podobné pořady
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

Registrace
PřihlášeníČtvrtek 20. 1. 2022 Svátek má Ilona
Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz