Informace o pořadu    Komentáře    Fotogalerie    Opakování / ostatní díly    Podobné pořady    

obrazek
Dokument / Slavní lidé

Zpěvačka, skladatelka a pianistka už řadu let bojuje s roztroušenou sklerózou, která mimo jiné ovlivňuje hybnost rukou. Jejím příběhem provází Monika Valentová. Připravili M. Vlčková a Z. Gawlik


Dlouhý popis
Zpěvačka, skladatelka a pianistka už řadu let bojuje s roztroušenou sklerózou, která mimo jiné ovlivňuje hybnost rukou. Jejím příběhem provází Monika Valentová. Připravili M. Vlčková a Z. Gawlik (Premiéra)
Rodačka z Brna vystudovala Berklee College of Music v americkém Bostonu. Na kontě má spolupráci s Michalem Horáčkem, úspěšné autorské album Brouk v hlavě a brzy jí vyjde druhá deska. Vypadá to, že v jejím životě neexistují mollové tóny, ale to je pouhé zdání - už řadu let bojuje s roztroušenou sklerózou, která mimo jiné ovlivňuje hybnost rukou. Nemoc jí byla diagnostikována v roce 2009, ovšem první vážnější ataku zažila už o čtyři rok dříve, v pouhých pětadvaceti. Neurolog jí tehdy poslal na magnetickou rezonanci, ale než přišly výsledky, odjela do Anglie, kde potíže zhruba po měsíci pominuly, takže to přestala řešit. V Anglii zůstala tři roky, zamilovala se a vdala. S britským manželem, který byl o deset let straší, se vrátila zpátky do rodného Brna. Plánovala rodinu a dařilo se jí i po profesní stránce. A pak se jednoho dne probudila a necítila pravou ruku... Verdikt lékařů manžel neustál a ani ne rok po svatbě jí oznámil, že se chce rozvést. Od té doby Hanka žije a přemýšlí jinak. Uvědomuje si, že se může stát, že ji ruce přestanou nadobro poslouchat, ale nevzdává se. Hraje na piano, učí, zpívá, nahrává, koncertuje, sportuje. Pomáhá jí v tom nejenom její vnitřní síla a optimismus, ale i biologická léčba. Nedávno se ovšem objevily další zdravotní problémy - začala trpět obrovskými bolestmi zad a nohou. Ukázalo se, že jde o chronický zánět pavoučnice. Arachnoiditida, jak se nemoc jmenuje, není v České republice skoro vůbec známá a doktoři si s ní nevědí rady. Hanka všechny informace čerpá ze zahraničních serverů a plánuje, že založí pacientskou organizaci, která by nás propojila se světem a hlavně pomáhala tam, kde je to potřeba.


Komentáře k pořadu: 0 napiš prvníStanice
ČT1
Datum
Pá. 26.11.2021
Čas
21.15 - 21.45
Délka
30 min.
Typ
dokument
Specifikace
skryté titulky, premiéra, HD

Podobne televizni porady

Příběhy slavných
Mefistův rytíř Slavný skladatel a hitmaker Karel Svoboda, od jehož úmrtí právě dnes uplyn...
dnes 15.35
ČT1
13. komnata Jana Rejžka
Hudební a filmový kritik a novinář, známý svými nekompromisními postoji a kontroverzními n...
dnes 21.05
ČT1
Karel Svoboda - Šťastná léta
Život českého hitmakera Karla Svobody, od jehož úmrtí včera uplynulo 15 let, očima jeho sy...
zítra 21.20
ČT1
Podobné pořady
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

Registrace
PřihlášeníPátek 28. 1. 2022 Svátek má Otýlie
Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz