Informace o pořadu    Komentáře    Fotogalerie    Opakování / ostatní díly    Podobné pořady    

obrazek
Dokument / Slavní lidé

Oblíbený televizní a rozhlasový moderátor bojoval se syndromem vyhoření. Když krizi překonal, přišla nemoc, kvůli které musel podstoupit těžkou operaci. Jeho příběhem provází Marie Retková. Režie: Z. Gawlik


Dlouhý popis
Známý moderátor Aleš Cibulka dosáhl snad všeho, co si mohl jen přát - úspěchu, peněz, popularity, radosti z práce, vlastní talk show i štěstí v lásce. Až do roku 2015 jel na plný plyn, téměř bez jediného dne volna. To si nakonec vyžádalo svou daň - "syndrom totálního vyhoření", tedy celkové vyčerpání organismu z přepracování. Jednoho dne po návratu z rodného Chodova, kde před tím moderoval akci, přišel domů a oznámil svému partnerovi Michalovi, že se vším končí, všude dává výpověď a všechno ruší! Ráno rozeslal s pomocí partnera e-maily všem "zaměstnavatelům" a kolegům s vysvětlením, co se děje, že se omlouvá, ale jinak nemůže a prosí o pochopení a podporu. Přehodnotil celý život a priority. Za vše vděčí hlavně partnerovi Michalovi, lékařům a pár přátelům. A taky těm, kteří se k němu pracovně neotočili zády. Když se zase naplno, ale opatrně vrátil do pracovního procesu, s vnitřním přesvědčením, že takhle daleko to už nikdy dojít nenechá, s pocitem, že vše zvládl, přišla po pár letech další rána. Akutní divertikulitida: onemocnění střev, které, pokud by se ihned neřešilo operativně, skončilo by fatálně. Aleš musel opět ze dne na den vše zrušit! Podstoupit okamžitě akutní operaci. Zhubl mnoho kilogramů. Po úspěšné rekonvalescenci se po několika týdnech vrátil opět do práce. Po tom všem dnes ví, že se nic nemá dělat za každou cenu. Všem, kteří prožívají nebo jim hrozí něco podobného - totální vyhoření, radí: Naučte se říkat "NE". Není to nic špatného ani slabošského, je to prostě nutnost, abyste se nezničili.
Oblíbený televizní a rozhlasový moderátor bojoval se syndromem vyhoření. Když krizi překonal, přišla nemoc, kvůli které musel podstoupit těžkou operaci. Jeho příběhem provází Marie Retková. Režie Z.Gawlik (Premiéra)


Komentáře k pořadu: 0 napiš prvníStanice
ČT1
Datum
Pá. 7.10.2022
Čas
10.00 - 10.30
Délka
30 min.
Typ
dokument
Specifikace
širokoúhlé vysílání, skryté titulky, repríza, HD

Podobne televizni porady

Tajemství Zdeňka Svěráka
Portréty největších hvězd české kultury
dnes 12.55
Barrandov
Úsměvy Olgy Scheinpflugové
Společně s J. Hanzlíkem zavzpomínáme na význačnou osobnost a herečku, která se narodila př...
dnes 15.55
ČT1
Můj táta Josef Zeman
Stavební inženýr, který stál např. za vznikem mnoha významných staveb jako např. Žďákovské...
dnes 16.05
ČT2
Podobné pořady
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

Registrace
PřihlášeníPátek 2. 12. 2022 Svátek má Blanka
Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz