Informace o pořadu    Komentáře    Fotogalerie    Opakování / ostatní díly    Podobné pořady    

obrazek
Talk Show

Jan Kraus, jak ho znáte, v úspěšné show! Aktuální hosté, témata bez cenzury a ta nejlepší late night show


Dlouhý popis
Prvním hostem, který dnešní show poctí svou návštěvou, je oblíbený filmový a televizní herec, věčně usměvavý Martin Zounar,v současnosti známý divákům například ve výrazné roli Pepy Krupičky v seriálu Přístav. „Vždycky jsem hrál pozitivní chlapce, takové naivní až blboučké,“ vzpomíná Martin, „a potom se to zvrtlo, když jsem nastoupil do seriálu, kde jsem hrál takovou svini, a pak jsem se najednou přehoupnul do rolí s humorným tónem, až tak trochu do blba.“ Ať tak, či tak, ve všech svých hereckých polohách se Martin zřejmě potýkal s odmítnutím žen svého srdce, neboť po internetu prý koluje sestřih z jeho televizních a filmových milostných scén, na jejichž konci je partnerkou vždy odmítnut. „Jsem v podstatě takovej herec bez vrcholu, myslím tedy ten milostný… prostě to nedopadlo!“ Podstatně úspěšnější je však v oblasti kulinářské – vaření je pro něj zábavou a relaxací. A protože své vaření nebere na lehkou váhu, učil se tomuto umění dokonce v jedné smíchovské restauraci, kde každou neděli vařil. „Miluju návštěvy, kdy přijde strašně moc lidí, já se o ně můžu starat, podstrojovat jim, vařit a koukat se, jak oni baštěj,“ vypráví nadšeně herec, „a tak jsem se chtěl zdokonalit.“ O tom, zda vaří i svému psovi, se sice nezmíní, zato se však dozvíme, že jeho německá doga za ním občas v divadle vyjde na jeviště. „To se stalo dvakrát nebo třikrát,“ směje se dojatě páníček a dodává: „Je strašně hodná a hlídá, já doma vůbec nezavírám, a je to takovej milující tvor. Aspoň jeden.“ Ovšem nejen dominantní psi, ale prý i takové ženy má Martin Zounar rád. „To za tebe vyřeší spoustu věcí. A časem dojdeš k závěru: nech to, ať to dominuje, a máš po problému. A věci, který chceš, tak si prostě rozhodneš.“ A jak by se Martin postavil před rozhodnutí, zda žena, nebo doga?
Dalším hostem druhé lednové talkshow je akademická malířka Dita Štěpánová, známá spíše publiku v zahraničí než doma, nicméně její dílo je také součástí sbírek Národní galerie. „Vystudovala jsem AVU v Praze a pak jsem téměř vzápětí vyrazila do světa,“ říká umělkyně, kterou podle jejích slov baví cestování a která jinak převážně žije v New Yorku a v Dominikánské republice. „Tam jsem byla dokonce vdaná, nikoli za Dominikánce, ale za Francouze. Bylo tam krásně, hodně slunce, jen hurikány, které začínají někdy v červenci a trvají do konce října, jsou strašné!“ Jan Kraus má pro diváky připravenou krátkou průřezovou prezentaci dílem Dity Štěpánové, která některá svá, povětšinou velkoformátová díla komentuje, jako například svůj úplně první obraz, za který hned dostala cenu v Paříži. „To byla mezinárodní soutěž LefrancBourgeois a člověk, který vybíral umělce, přijel na Akademii a díval se po obrazech a zalíbil se mu ten můj, který tam byl jen takto opřenej.“ Diváci však budou mít příležitost zhlédnout nejen fotoprezentaci, ale dokonce i originály naživo. Jedním z nich je Medvídek z nekonečné série, druhým je Příběh zdi. „Každý vnímá obraz skrze svůj filtr, skrze svůj příběh,“ vysvětluje malířka, která je podle svých slov úplně poprvé v televizi. Jak dlouho trvá vytvoření takového obrazu? „Dlouho. Třeba tady na tom obraze je ta červená zeď z několika vrstev.“ Ikonický růžový medvídek se ovšem objeví i jako potisk na tričku, které Dita Štěpánová přinese jako dárek Janu Krausovi: „Myslím, že ta růžová se k vám krásně hodí, bude vám slušet. Navíc takovým konceptem toho medvídka je filozofická otázka: jsem dost dobrý?“ A protože se Jan Kraus zřejmě nemůže dočkat toho, jak se na něm bude růžový medvídek vyjímat, odskočí se převléknout a dočasně pověří svou moderátorskou rolí kolegu Martina. Jak se toho Martin Zounar zhostí a jak Janu Krausovi padne růžový filozofující medvídek?
Kolínský kaplan Georges Mondo, původem z Konga, bude dnešním třetím hostem. „Do Česka jsem přijel před rokem a půl z Ghany, ale původem jsem z Konga,“ uvádí na pravou míru duchovní, jehož mateřským jazykem je francouzština a který se pilně učí česky. „Krom toho, že jsem kněz, jsem také misionář božího slova a my jako misionáři pracujeme všude ve světě. Nejprve jsem přišel na Slovensko a poté můj šéf zjistil, že mě potřebují spíše v Čechách, kde je hodně kostelů, ale málo kněží i věřících. V Africe je to opačně. Tam je hodně lidí a málo kostelů.“ Po svém příchodu do Čech mladý kněz nejprve intenzivně studoval v Praze češtinu a pobýval v Praze-Uhříněvsi, kde byl součástí tamní řádové komunity. Co pro něj bylo nejtěžší? „Slovo zmrzlina,“ vypálí kaplan bez zaváhání a dodává, že největší překážkou je pro něj skutečně jazyk. „Byl jsem připravený a neměl jsem velká očekávání, takže mě nic nepřekvapilo.“Nyní slouží každý den mši a v neděli dokonce tři. „Kolínská farnost má na starosti asi dvacet osm kostelů v okolí. Cítím se zde dobře, jako doma, lidé jsou zde příjemní.“ Jak Georges snáší letošní tuhé zimy? To a mnohem více se dozvíte již dnes večer v dalším dílu oblíbeného pořadu Show Jana Krause na Primě!


Komentáře k pořadu: 98 přečíst / napišStanice
Prima
Datum
St. 11.1.2017
Čas
21.35 - 22.35
Délka
60 min.
Typ
zábava
Specifikace
stereo, premiéra, HD

Podobne televizni porady

INSTINKTY Jaromíra Soukupa
Důvěrné a často překvapující odhalení hvězd a osobností v originální diskuzi moderované ge...
dnes 21.25
NAHRAT
ZDARMA
Barrandov
Aféry - neuvěřitelné životní příběhy
Šokující partnerské vztahy, nevěry, podrazy. Jak daleko se dá zajít ve vztahu a jak moc si...
dnes 23.45
NAHRAT
ZDARMA
Barrandov
Na forbíně TM
Tak trochu jiná (talk) show Tomáše Matonohy s jeho hosty J. Poláškem a duem DaeMen na prkn...
zítra 00.32
NAHRAT
ZDARMA
ČT1
Podobné pořady
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

Registrace
PřihlášeníPondělí 25. 6. 2018 Svátek má Ivan
Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz