Informace o pořadu    Komentáře    Fotogalerie    Opakování / ostatní díly    Podobné pořady    Videoarchiv    

obrazek
Hudba, Komedie

S Jožkou Šmukařem po krajích českých, moravských a slezských – z Brna-Holásek na téma řemesla (2012). Hraje cimbálová muzika J. Šmukaře. Hosté: J. Otáhalová, K. Hegner, P. Bárta, O. Staňa, P. Přibyl, Z. Ryšánek a O. Tylč. Režie: R. Petrenko


Dlouhý popis
Lidové písničky mají nekonečně témat. Jsou samozřejmě asi nejvíc o lásce, taky o vojně, hodně o koních, jsou to písničky smutné i veselé, pijácké, no a taky o práci. To je jasné... Práce nás provází celý život. No a když o práci, tak o nejrůznějších profesích, o řemeslech.

Právě na tohle téma natáčela Česká televize další díl cyklu Putování za písničkou. Realizační televizní tým pozval do příjemného prostředí restaurantu Cola Transport v Brně - Holáskách jeho šéf Pavel Bárta a také majitel přilehlé jízdárny a parkurové haly Oldřich Staňa.

O řemeslech se nejen zpívalo. Některá dost zajímavá, a už skoro pozapomenutá, nabídli hostitelé televizním divákům hodně zblízka. Ke slovu se dostal kovář a podkovář Petr Přibyl, mistr sedlář Oskar Tylč nebo puškař Zdeněk Ryšánek. Jinou zajímavostí byla exkurze do místní obory s jeleny sika nebo odchovna bažantů královských.

Nejvíc to ale bylo samozřejmě o muzice, o písničkách, o zpívání. Cimbálovka primáše Petra Mikulky doprovázela Janu Otáhalovou, Karla Hegnera a na své si přišel taky průvodce pořadu Jožka Šmukař. Postupně zazněly písničky o řeznících, mlynářích, zednících, kovářích, koudelnících, hasičích, drátenících, zahradnících, myslivcích, sedlácích...

V konkrétní podobně třeba Nepůjdu já za masára, Jaké je to hezké dva kováři v městě, Já jsem z Kutné Hory, Šel zahradník do zahrady, Hop hej cibuláři, Mlynáři šafáři, Mysliveček vyšel z lesa na cestičku. Hodně zajímavá byla valašská "hambatá" o pláteních - Když jsem slúžil v Jasennej. No a závěrečná populární Ach synku, synku.

Na konci všech pořadů cyklu se Jožka Šmukař vždycky loučí sloganem, že "s písničkou jde všechno líp...". Tentokrát se díky písničkám všem zúčastněním televizním "řemeslníkům", abychom se drželi tématu pořadu, pracovalo mnohem snadněji.


Komentáře k pořadu: 0 napiš prvníStanice
ČT2
Datum
St. 11.9.2019
Čas
13.15 - 13.45
Délka
30 min.
Typ
zábava
Specifikace
stereo, širokoúhlé vysílání

Podobne televizni porady

Kouzelník ještě nepřišel
Nejúspěšnější scénky a písničky z legendárního zábavného pořadu Možná přijde i kouzelník. ...
dnes 10.42
NAHRAT
ZDARMA
ČT1
COOLfeed
Tvoje voblíbená bedna tě hodlá krmit pořádným žrasem. COOLfeed - to je každodenní nášup no...
dnes 16.05
NAHRAT
ZDARMA
Prima Cool
Top Gear 2011
Nejslavnější motoristický magazín světa, který pravidelně sleduje tři sta milionů diváků. ...
dnes 17.05
NAHRAT
ZDARMA
Prima Cool
Podobné pořady
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

Registrace
PřihlášeníÚterý 21. 1. 2020 Svátek má Běla
Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz