Informace o pořadu    Komentáře    Fotogalerie    Opakování / ostatní díly    Videoarchiv    

Polsko očima Miroslava Karase Rybářský sen


Dlouhý popis
Polsko očima Miroslava Karase
Kdo chce vyplout na moře a živit se rybolovem, musí mít loď. Může si ji koupit anebo si ji nechat vyrobit na míru. Pan Juliusz Struck a jeho syn Jacek jako jediní v Polsku vyrábějí lodě jako jejich předkové. Pan Juliusz se stal loďařem, protože jím byl i jeho děda, a děda jeho dědy, jiné řemeslo v jejich domě neznali. Vyrobil už sto lodí, říká, že se nenaučil ani tančit a zpívat jako ostatní muži, umí ale stavět lodě z dubu a modřínu.
V Jastarni na poloostrově Hel si rybáři sami postavili kostel a pochopitelně nezapomněli na rybářské motivy. Staletí se tu živili jen rybolovem, na chudém kousku pevniny se ničemu nedařilo. Řemeslu se učili od dětství, lov ryb tu ovládá každý. V mrazivě zimě rybáři spíše nevyplouvají, přestože ryb je hodně. Zamrzlé přístavy to ale nedovolují.
V největším z nich, v polském rybářském přístavu ve Wladyslawowě nejsou jen malé čluny a kocábky, ale i pořádné rybářské kutry. Vracející se lodě připomínají spíše ledoborce. Z moře přiváží tresky, šproty, sledě i lososy...


Komentáře k pořadu: 0 přečíst / napišStanice
ČT2
Datum
Čt. 5.4.2012
Čas
21.00 - 21.05
Délka
5 min.
Typ
dokument
Specifikace
skryté titulky, premiéra


logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo tri65dni
logo sms
hledat TV pořad TV pořady
hledat TV pořad
  Přihlášení
  Registrace


  Vzhledy:
  Vlastni
  Sobota 30. 7. 2016 Svátek má Bořivoj
  Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz