Informace o pořadu    Komentáře    Fotogalerie    Opakování / ostatní díly    Podobné pořady    Videoarchiv    

obrazek
Dokument / Slavní lidé

Obrazový životopis slavných - tentokrát Pavla Bobka - díky kterému si uvědomíte, jak plyne čas a jak formuje každého z nás (2008). Režie: M. Škarpa a P. Nosek


Dlouhý popis
Zpěvák Pavel Bobek (* 1937) vystudoval gymnázium a Fakultu architektury a pozemního stavitelství ČVUT. Stejně jako všichni jeho vrstevníci propadl rokenrolu, začal zpívat s fakultní skupinou FAPS, později působil v tzv. Studiu bigbeatové hudby a v roce 1959 v divadle Paravan. Jako inženýr architekt nastoupil ve Sdružení velkovýkrmen, kde působil v jedné projekční skupině se svými vysokoškolskými kolegy Mirkem Černým a Petrem Nárožným.

V roce 1963 přijal angažmá sólového zpěváka skupiny Olympic a dvě sezony s ní vystupoval. Po odchodu od Olympicu v roce 1965 zpíval s různými skupinami, od roku 1966 nejintenzivněji s Country Beatem, s nímž se v roce 1967 stal stálým členem divadla Semafor, kde působil až do roku 1990.

Spolupráce s textařem Jiřím Grossmannem přivedla Bobka v roce 1970 na 1. místo hitparády Supraphonu se singlem Oh, Ruby, nechtěj mi lásku brát a o rok později na 2. místo s písničkou Houston. V roce 1973 připojil další úspěšné singly Vincent a zejména Nedělní ráno, které jej znovu zavedlo do supraphonské Top 10. Od roku 1982 jezdil s koncertním programem Pár přátel mít se skupinou Groš a později začal koncertně i studiově spolupracovat takřka výhradně s pianistou a aranžérem Milošem Nopem a jeho manželkou Lídou Nopovou. Od roku 1980 je držitelem Zlaté Porty za zásluhy a rozvoj country music.

Pavel Bobek prožil celý svůj život v domě, kde se narodil. Život jinde si vlastně ani nedokázal představit. Ve svém rodném domě obklopen svou rodinou, manželkou Martou svým synem a dcerou Klárou se cítil být šťastný. Jeho rodina mu také byla oporou při vážné operaci, kterou Pavel Bobek absolvoval a která se mu málem stala osudnou.

Deska, která vyšla v březnu roku 2005, zaznamenala velký úspěch a pro Pavla Bobka znamenala návrat na české scény, do rádií i do televize.


Komentáře k pořadu: 0 napiš prvníStanice
ČT1
Datum
Pá. 15.6.2018
Čas
10.36 - 11.05
Délka
29 min.
Typ
dokument
Specifikace
stereo, skryté titulky

Podobne televizni porady

Zlatý muž z Ria
Judista Lukáš Krpálek v celovečerním dokumentu Adolfa Ziky. Charismatický sportovec, neúna...
dnes 15.08
NAHRAT
ZDARMA
ČT2
GEN - Galerie elity národa
Jitka Abrahámová Profesorka oboru klinické onkologie. Scénář a režie: J. Střecha
dnes 18.27
NAHRAT
ZDARMA
ČT2
50 let od úmrtí: Všechny bitvy Zdeňka Štěpánka
Před 50 lety nás opustil jeden z největších českých herců. Vzpomínají všichni jeho potomci...
zítra 11.05
NAHRAT
ZDARMA
ČT1
Podobné pořady
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

Registrace
PřihlášeníStředa 20. 6. 2018 Svátek má Květa
Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz