Informace    Fotky    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Podobné filmy    

63% 25 hlasů
6.3 10 25
film / krimi, Československo, , 83 min.

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
02:43Kavárenský klavírista Václav Voska se jako amatérský detektiv pouští do pátrání po pachateli jedné vraždy.
Problematickým hrdinou je vedoucí projektant jistého bytového družstva, který touží po zisku za každou cenu. Bezděčným protihráčem se mu stává barový pianista, který se náhodou stane svědkem vraždy mladého muže a pustí se do pátrání na vlastní pěst. Starosvětská a poněkud komická figurka se dojemně plete policistům do práce, aby se nakonec zjistilo, že právě on má zásluhu na chycení pachatele.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Normalizační velmi poklidný kriminální příběh překvapeně s dobře napsaným scénářem. Děj se rozvíjí pomalu, a však plynule. Ke zločinu dojde poměrně až za delší dobu, ale alespoň dopodrobna víme proč. Příběh neobvykle nesleduje vyšetřovatele, ale počínání samotného pachatele a jakéhosi pianistu z restaurace, který začne na vlastní pěst pátrat po okolnostech zločinu. Film je tak hlavně o nich. Bohužel je tu také absence alespoň špetky napětí. Svou nenáročností je tak snímek spíše odpočinkového rázu.
Všechny komentáře k filmu 3+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Noc klavíristy

<>Obrázek nenalezen<> Život klavíristy J. A. Tůmy je poměrně jednotvárný. Každý večer hraje v kavárně malostranské vinárny, kde ho téměř nikdo neposlouchá a v přestávkách popíjí kávu u šatnářky Mráčkové, se kterou hraje šachy, poslouchá její řeči o její dceři a zeti Jirkovi. To se však změní v okamžiku, když před kavárnou třeskně výstřel a k zemi padne zeť Mráčkové Jirka, který měl ženu vyzvednout. Tůma, který je u postřeleného muže jako první, se mu snaží pomoci, muž však zranění podlehne. Tůma se snaží utěšit nešťastnou paní Mráčkovou a na vlastní pěst se pustí do pátrání po pachateli zločinu. Náhodný odlesk od půdního okénka protějšího domu mu připomene tragickou noc, kdy zahlédl stejný záblesk. Na půdě pak objeví otisky mužských bot a nedopalky cigaret. Vyptává se lidí, ale většinou se setkává jen s nezájmem a neochotou. <>Obrázek nenalezen<> Od dívky bydlící v domě se však dozví, že se ten večer potkala na schodech s mužem, který vypadal jako tapetář, který u nich nedávno pracoval. Upozorní policii na podezřelého muže, který se ukrýval na půdě a vypraví se do družstva Domov, kde se na tapetáře vyptává. Tím však nevědomky otevře poslední kapitolu dramatu, která vede k další vraždě.


Podobné filmy

Skutečné vraždy: Tři ložnice a jedno tělo
(Aurora Teagarden: Three Bedrooms, One Corpse) Amatérská detektivka Aurora chtěla pomoci s...
dnes 14.35
NAHRAT
ZDARMA
Prima
Tři muži na zabití
(3 hommes a abattre) Obyčejná noc, kdy pomohl neznámému zraněnému muži, v sobě skrývala zn...
dnes 20.00
NAHRAT
ZDARMA
ČT2
Nepřítel pod ochranou
(Safe House) Nejnebezpečnější odpadlík z řad CIA Denzel Washington byl po deseti letech na...
dnes 21.55
NAHRAT
ZDARMA
Nova
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.


Stanice
ČT1
Datum
Čt. 10.10.2019
Čas
00.20 - 01.45
Délka
85 min.
Typ
film
Specifikace
skryté titulky, HD


Registrace
PřihlášeníNeděle 20. 10. 2019 Svátek má Vendelín
Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz