76% 60 hlasů
7.6 10 60
seriál / zdravotnictví Československo,
< Předchozí díl9. z 21 dílůNásledující díl >

Režie:
Herci: , , , , , více...

Díly v TV:
Smíření televize zítra ČT1 21.30 (skryté titulky), pá. 28.6. ČT1 10.35 (skryté titulky)
Srážka televize st. 3.7. ČT1 21.30 (skryté titulky), čt. 4.7. ČT1 10.40 (skryté titulky)


ArchivPřemysl Rezek podstoupil závěrečnou operaci. Pacient Václav Pěnkava a sestra Huňková chystají sňatek. Primář Sova oznamuje, že odchází do důchodu a že hodlá jít za svým synem Karlem na obvod. Doktorka Králová je šťastná svým mateřstvím, ale postrádá mužského partnera. Alžběta odmítá Přemyslovu žádost představit ji svým rodičům. Sestra Huňková požádá dr. Štrosmajera o zprávu o zdravotním stavu svého nastávajícího. Ukazuje se, že Václava opravdu miluje. Primář Sova provádí svoji poslední operaci a loučí se s personálem nemocnice. Dr. Čeňkové se omlouvá za svoji počáteční nedůvěru a přeje jí úspěchy v práci ortopéda. Dr. Štrosmajer přejímá Sovovu funkci i jeho pracovnu. Irena pozve svého otce na večeři. Její partner, kapelník Bauer, žádá Štrosmajera o měsíční apanáž za to, že u Ireny zůstane. Rozlícený dr. Štrosmajer se na něj vrhne a způsobí mu zranění. Vzápětí na to přivážejí do nemocnice jeho dceru po nezdařeném pokusu o sebevraždu. Ředitel nemocnice oznamuje Štrosmajerovi, že vzhledem k incidentu s Bauerem jej nemůže do funkce primáře jmenovat.
Uprav informace o dílu

Komentář k seriálu Nikdy jsem Nemocnici nehověl, i když jako malej jsem hrozně brečel kvůli smrti Štrosmajera. Ale stačí se dívat jen chvilku, na libovolnou scénu, a Dietlova převaha nad současnými scénáristy podobné televizní tvorby se jeví jasněji, než kontrast vždy spravedlivého doktora Sovy proti křiváckému Cvachovi. Za jakýkoliv „nemocniční“ dialog by všichni tvůrci Ordinací, Bazénů, Pojišťoven a dalších h-oven vraždili. O hereckých výkonech platí to samé, tohle jsou lidi, ne vykonstruované a nevěrohodné figury a figurky.
Všechny komentáře k seriálu 12+ Napiš komentář k seriálu a získej DVD

Web: IMDB    Videotéka: přidat si do ní díl seriálu

Popis dílu Odchod

Pacient Václav Pěnkava a sestra Huňková chystají sňatek. Primář Sova oznamuje, že odchází do důchodu, provádí svoji poslední operaci a loučí se s personálem nemocnice. Doktor Štrosmajer přejímá Sovovu funkci. Irena pozve svého otce na večeři. Její partner, kapelník Bauer, žádá Štrosmajera o měsíční apanáž za to, že u Ireny zůstane. Rozlícený Štrosmajer se na něj vrhne a způsobí mu zranění. Vzápětí na to přivážejí do nemocnice jeho dceru po nezdařeném pokusu o sebevraždu. Ředitel nemocnice oznamuje Štrosmajerovi, že vzhledem k incidentu s Bauerem ho nemůže do funkce primáře jmenovat.


Podobné seriály

M*A*S*H (91)
Personál polní vojenské chirurgické nemocnice se s válkou vyrovnává po svém. Ani v Koreji ...
zítra 07.25
NAHRAT
ZDARMA
Prima
Nemocnice na kraji města (11/20)
Smíření Ina opouští nemocnici. Zpráva o nástupu Sovy staršího do funkce obvodního lékaře ...
zítra 21.30
NAHRAT
ZDARMA
ČT1
Nemocnice na kraji města (12/20)
Srážka Dr. Cvach opouští ortopedii. Uzdravený Václav Pěnkava zve osazenstvo nemocnice na ...
st. 3.7. 21.30
NAHRAT
ZDARMA
ČT1
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.


Stanice
ČT1
Datum
St. 12.6.2019
Čas
21.30 - 22.39
Délka
69 min.
Typ
seriál
Specifikace
skryté titulky


Registrace
PřihlášeníÚterý 25. 6. 2019 Svátek má Ivan
Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz