Informace    Fotky    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    

79% 1001 hlasů
7.9 10 1001
drama / romantický / western, USA, , 123 min., od 12 let
The Man Who Shot Liberty Valance
DVD od 24.10.2012 Magicbox

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
02:36Senátor Ranse Stoddard se vrací do města Shinbone na divokém západě, aby se zúčastnil pohřbu svého přítele Toma Doniphona. Novináři, který se vyptává na to, co senátor v Shinbone pohledává, řekne, že svou kariéru započal jako “Muž, který zastřelil Liberty Valace”.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Spíše politické drama ve westernové košili než klasický western. Neotřelý, zajímavý příbeh s překvapivou pointou s lehkým humorným nadhledem vyprávěný prostřednictvím zejména dokonalého Jamese Stewarta a spolehlivého Johna Wayna.
+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Muž, který zastřelil Libertyho Valance

V roce 1910 do malého městečka Shinbone na americkém Západě přijíždí senátor Ransom Stoddard na pohřeb svého přítele Toma Doniphona. Reportér a vydavatel místních novin požádá senátora o interwiev. Přemluví ho, aby mu vyprávěl, jak začala jeho kariéra. Po absolvování právnické školy odjíždí Stoddard do Shinbone. Během cesty je dostavník přepaden místním násilníkem a zlodějem Liberty Valancem. Cestující jsou okradeni a on je zbitý do bezvědomí, když se zastane spolucestující ženy. Na pokraji sil ho v poušti najde právě Tom Doniphon, místní rančer a pistolník. Nejenom že ho zachrání, ale odveze ho do místního hostince. Tam ho vyléčí dívka Hallie, do které se senátor zamiluje, a ona se později stane jeho ženou. Stoddard po svém uzdravení v městečku založí školu a učí místní farmáře, jak se domoci svých práv proti velkým majitelům půdy. Zároveň se snaží nalézt způsob, jak předat Valance spravedlnosti. Nakonec se sám chopí zbraně a postaví se mu v souboji.
Stanice
ČT2
Datum
Po. 20.3.2017
Čas
23.25 - 01.25
Délka
120 min.
Typ
film
Specifikace
skryté titulky, repríza, HD


Registrace
PřihlášeníSobota 27. 5. 2017 Svátek má Valdemar
Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz