Informace    Fotky    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Podobné filmy    

57% 51 hlasů
5.7 10 51
film / drama, Životopisný, historický, Česká republika/USA, , 130 min.
Kinopremiéra v ČR 2.11.2017

Režie:
Herci: , , , , , více...


UkázkaOběť jednoho z největších vykonstruovaných politických procesů v komunistickém Československu v 50.letech. Žena, v jejíž osobnosti a životě byly morální principy zakořeněny tak silně, že se často ve svých rozhodnutích řídila více svým svědomím než srdcem, a to i za cenu ohrožení vlastní rodiny a sebe sama.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Byl jsem překvapen,kvalitou a dotaženými detaily filmu. Je postaven na skutečném dění 50 let a každý, kdo zná události kolem Horákové musí potvrdit, že se film poměrně věrně držel skutečností. Až nezvykle přesně na české poměry. Dost přesně zachycuje lehkovážné myšlení tehdejších socialistů (v tom se nezměnili dodnes), kteří se domnívali, že po nacismu bude nový komunistický alespoň trošičku demokraticky, bude dodržovat zákony a lidskost. Jak krutě se spletli, je vidět právě na kauze Horákové. Její vyjádření podle osobních událostí, že nacismus a komunismus je jedno a totéž plje vyřčeno naprosto přesně. Je zde jasně ukázáno, že sama Horáková prošla nacistickým koncentrákem, ale když padla do rukou komunistů, byli nacisté proti nim beránci. Až teporve v komumnsitickém vězení poznala, co to je levicové myšlení, co jsou komunisté zazvěř, jaký odpad lidské společnosti to je a že se neštítí absolutně ničeho a jde jim jen o moc. Film se povedl jak kamerou, střihem i na české poměru trochu slušnou hudbou. Cizí herci mu dodávali potřebný šmrnc a atraktivnost. Jen byl do očí viditelný rozdíl mezi hraním citzinců a českých domácích herců. Cizinci hráli o několik levelů vyšší kvalitu. čeští herci, zmršení českými seriály Modrý kód, Ulice, Ordinace v růžové atd atd. Geislerová, Chýlková, Mihulová a další tam byli za trpěné amatéry, bez snahy o tvorbu a zahrání svých rolí. Nicméně film je povedený a i když člověk ví, jak vše proběhlo, zrůdnost komunistů, jejich nelidské jednání a nemilosrdné týrání, vraždění a trápení lidí je zde provedeno natolik přesvědčivě a podle reality, že člověk s hrůzou sleduje film až do konce. Díky za něj
Všechny komentáře k filmu 5+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Oficiální stránka    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Milada

Film Milada je inspirován osudem a životem JUDr. Milady Horákové, který se dotkl mnoha lidí. Odehrává se v letech 1937 - 1950 a vypráví příběh ženy, v jejíž osobnost a životě byly morální principy zakořeněny tak silně, že se často ve svých rozhodnutích řídila více svým svědomím než srdcem, a to i za cenu ohrožení vlastní rodiny a sebe sama. Milada Horáková byla popravena 27. června 1950 i přesto, že tehdejší prezident Československé republiky dostal mnoho žádostí o udělení milosti. O její milost žádali např. Albert Einstein, Winston Churchill nebo Eleanor Rooseveltová. Ústředními tématy filmu jsou svoboda, boj za demokracii, pravda, láska, naděje, moc a oběť, které jsou velmi aktuální i dnes. Cílem filmu je přiblížit osobnost Milady Horákové, její život a osud, nejširšímu publiku v České republice a v zahraničí.


Podobné filmy

Malý vodní had
Pavel Kříž coby nový spolužák v příběhu z učňovského internátu... (1985) Dále hrají: J. Du...
dnes 09.50
NAHRAT
ZDARMA
ČT1
Můj přítel delfín
(Dolphin Tale) Malý chlapec Sawyer objeví na pláži zraněného delfína, který uvízl v pasti ...
dnes 11.15
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Noci v Rodanthe
(Nights in Rodanthe) Richard Gere a Diane Lane se náhodou setkají v penziónu v letovisku R...
dnes 18.20
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.


Stanice
Nova
Datum
Pá. 9.11.2018
Čas
20.20 - 22.45
Délka
145 min.
Typ
film
Specifikace
stereo, širokoúhlé vysílání, skryté titulky, premiéra, HD


Registrace
PřihlášeníStředa 14. 11. 2018 Svátek má Sáva
Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz