Informace    Fotky    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    

58% 34 hlasů
5.8 10 34
drama, Česká republika, , 110 min., od 12 let
Kinopremiéra v ČR 15.4.2010 v SK 1.7.2010, DVD od 6.4.2011 Magicbox

Režie:
Herci: , , , , , více...

Ocenění: 2010, Český Lev, Herečka v hlavní roli (Z. Bydžovská)


Ukázka
02:09Čtyři příběhy vytvářejí mnohavrstevnou mozaiku osudů několika manželských a partnerských dvojic, které v náhlé zlomové životní křižovatce řeší otázky chtěného, nechtěného, vytouženého i zmařeného rodičovství. Souběžné a nepřímo se prolínající příběhy odkrývají problémy současné rodiny v širším kontextu, než je jen individuální osud jednotlivce, a s nebývalou otevřeností tak odkrývají hlubší podstatu fenoménu moderní rodiny a partnerských vztahů. Specifická práce s herci, kteří neznali předem scénář a byli vždy nově vystaveni situaci, v níž se postavy nacházejí, dodává filmovému zpracování nesmírně autentický výraz.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu V počátcích na mě ty poskládané příběhy působili trochu zmateně. Jak šel film dál, tak se dalo již lépe rozeznat, který děj se týká koho a čeho. Téměř každý příběh se točí kolem dětí, samozřejmě každý z jiného úhlu, ale všechny jsou z každodenního života a někdo se může vidět v podobném příběhu. Obsazení velice pěkné! :thumbsup:
Všechny komentáře k filmu 9+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Mamas & Papas

Příběh filmu tvoří mozaika osudů několika manželských či partnerských dvojic, které v určitém zlomovém bodě života řeší otázky chtěného, nechtěného, vytouženého nebo zmařeného rodičovství. Záměrem scenáristky a režisérky Alice Nellis je ukázat pomocí souběžného vyprávění několika příběhů, že problém moderního rodičovství je širší a hlubší než konkrétní situace kterékoliv jednotlivé postavy. "Spoje mezi příběhy, přechody tam a zpět mezi různými světy a různými podobami téhož principu vyjadřují relativitu a absurditu daných situací," říká Alice Nellis a dodává: "Zatímco vidíme, že žena zvažující možnost dát dítě k adopci věří, že její problém by jednoduše vyřešil dostatek peněz, příběh lékařky, která ztratila své dítě, nám sděluje, že peníze neznamenají nic. Zatímco mladý pár směřující k interrupci si myslí, že svůj život zachrání tím, když nebude mít dítě, manželé, kteří se rozhodnou pro adopci, jsou přesvědčeni, že jejich vztah dítě zachrání. Všechna řešení jsou relativní. V jádru se vždycky dostaneme k jednoduchým přírodním zákonitostem, těm o životě a smrti, a našim přirozeným vrozeným povinnostem a zákonům, které nejsme schopni obejít, bez ohledu na to, jak moc se snažíme. Ale stejně se o to stále pokoušíme." Téma vztahů mezi rodiči a dětmi se prolíná vlastně všemi filmy Alice Nellis - od debutu Ene Bene až Tajnostem. Čím ji právě rodičovství tolik přitahuje, že se na něj stále snaží dívat z rozličných úhlů?
Stanice
ČT2
Datum
Čt. 12.10.2017
Čas
22.30 - 00.22
Délka
112 min.
Typ
film
Specifikace
stereo, širokoúhlé vysílání, skryté titulky, HD


Registrace
PřihlášeníPondělí 24. 9. 2018 Svátek má Jaromír
Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz