Informace o pořadu    Komentáře    Fotogalerie    Opakování / ostatní díly    Podobné pořady    

obrazek
Dokument / Historie

Interpol.
Druhá řada dokumentární série o novodobých českých zločinech. Mimořádný případ záhadného zmizení slavného ruského choreografa z pražského hotelu, které si vyžádalo nutnost spolupráce a propojení s organizacemi jako Europol nebo Interpol, které pomáhají při pátrání po pohřešovaných nebo kriminálních osobách. Režie: D. a M. Vaňurovi


Dlouhý popis
Druhá řada dokumentární série o novodobých českých zločinech. Mimořádný případ záhadného zmizení slavného ruského choreografa z pražského hotelu, které si vyžádalo nutnost spolupráce a propojení s organizacemi jako Europol nebo Interpol, které pomáhají při pátrání po pohřešovaných nebo kriminálních osobách. Režie D. a M. Vaňurovi (Premiéra)
Poslední epizoda přinese případ vraždy slavného ruského choreografa Dmitrije Bryantseva, který řešil tým vyšetřovatelů královéhradecké policie. V červnu roku 2007 objevil hledač pokladů v Budčevsi na Jičínsku lidskou lebku. Při pečlivém odstraňování zeminy výjezdovou skupinou se postupně vyzvedávaly jednotlivé kosti a další fragmenty. Ani soudní lékař na místě nebyl schopen hned specifikovat, na co člověk zemřel a zda jde o ženu nebo muže. V hrobě se našly tři střely a znalci pak potvrdili, že smrt způsobila střelná zbraň a kriminalisté mají před s sebou případ vraždy. Kvůli pohlaví oběti byly kosterní pozůstatky předány na zkoumání znalcům Kriminalistického ústavu, kteří potvrdili, že jde o muže. Po několika měsících přinesl zásadní důkaz právě Kriminalistický ústav, který ztotožnil vzorek DNA oběti se vzorkem, který byl v databázi Interpolu uložený asi tři roky. Baletní choreograf zmizel během své pětidenní návštěvy České republiky už v roce 2004. Tehdy se případem zabýval i útvar pro odhalování organizovaného zločinu a jedním z podezřelých v případu zmizení Bryantseva byl Dmitrij Nikitin, který se v Česku měl starat o jeho finance a jejich společný byznys. Přestože tehdy proběhlo vyšetřování v součinnosti s ruskými úřady a mezinárodní organizací kriminální policie Interpol, zmizení se nepodařilo objasnit a případ byl v roce 2006 odložen. Vyšetřovatelům Denise Lopourové a Michalovi Hynkovi se podařilo vraha usvědčit.


Komentáře k pořadu: 0 napiš prvníStanice
ČT1
Datum
Po. 18.11.2019
Čas
02.15 - 02.50
Délka
35 min.
Typ
dokument
Specifikace
skryté titulky, HD

Podobne televizni porady

Abeceda komunistických zločinů
Útěk Kdo se pokusil uprchnout z lágru či těžkého žaláře, riskoval nejen život, ale také d...
zítra 01.40
NAHRAT
ZDARMA
ČT2
Zašlapané projekty
Minor – sláva a pád Jak skončil sen o českém lidovém automobilu. Dokument z cyklu o uniká...
zítra 01.55
NAHRAT
ZDARMA
ČT2
Folklorika
Hrubá hudba O vzniku dvojalba, které přináší dvě podoby horňáckého folkloru – tradiční v ...
zítra 10.08
NAHRAT
ZDARMA
ČT2
Podobné pořady
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

Registrace
PřihlášeníPátek 6. 12. 2019 Svátek má Mikuláš
Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz