Informace o pořadu    Komentáře    Fotogalerie    Opakování / ostatní díly    Podobné pořady    Videoarchiv    

obrazek
Dokument / Expedice

Jedinečný pokus české vodácké expedice o překonání pásma mezi Britskou Kolumbií a Aljaškou po řekách Hackett, Sheslay a Tacu River (2016). Režie L. Moulis


Dlouhý popis
Ladislav Moulis se ve svých filmech soustředí na zaznamenávání sportovně-dobrodružných výkonů na exotických, nicméně extrémních místech naší planety. Dokumentární film K Pacifiku přes Coast Mountains zachycuje pokus malé české expedice o zdolání horského pásma Coast Mountains mezi Britskou Kolumbií a Aljaškou po řekách Hackett, Shesley a Taku, po kterých kdysi obchodovaly původní indiánské kmeny a zhruba před 120 lety jimi s velkými ztrátami pronikali také bílí prospektoři na nově objevená zlatá naleziště na Klondiku.

Malá česká expedice se pokusila o překonání strastiplné cesty v roce 2014 s důrazem na čistotu stylu, tedy ve stylu "voyagers", který byl základním konceptem výpravy. Členové týmu se rozhodli nepoužít letadlo a odmítli jakékoliv moderní komunikační prostředky (vysílačky, satelitní telefon).

Zbloudění dovedlo expedici na neznámém přítoku do oblasti strmých nesjízdných kaňonů s velkou mírou objektivního nebezpečí, což je sugestivně zachyceno kameramanem výpravy.

Základem filmu bude autenticky natočený materiál jedním z členů expedice kvalitní kamerou v HD rozlišení. Obsah filmu bude rozšířen o historický kontext formou dotáček a v malé míře použitím historických archivů.

Jedná se o pokračování volného cyklu režiséra Ladislava Moulise o konfrontaci českých sportovců s extrémním prostředím. V ČT už existují jeho dokumenty Brahmaputra, Go!, Návraty do bílé samoty, Hráč bez limitu a V rytmu řeky.

Za tyto filmy získal 3 hlavní ceny a 2 druhé na festivalech outdoorových filmů.


Komentáře k pořadu: 0 napiš prvníStanice
ČT2
Datum
Po. 11.2.2019
Čas
18.15 - 18.45
Délka
30 min.
Typ
dokument
Specifikace
širokoúhlé vysílání, skryté titulky, HD

Podobne televizni porady

České stopy: Muž z obrazu
Po stopách českého cestovatele Vladimíra Kozáka z Bystřice pod Hostýnem do brazilského stá...
út. 27.8. 10.40
NAHRAT
ZDARMA
ČT2
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

Registrace
PřihlášeníPondělí 19. 8. 2019 Svátek má Ludvík
Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz