Informace o pořadu    Komentáře    Fotogalerie    Opakování / ostatní díly    Podobné pořady    Videoarchiv    

obrazek
Dokument / Docusoap

Příběh obrovské síly, kterou v sobě dokáže člověk nalézt, když se rozhodne vzepřít osudu. Tváří v tvář děsivé diagnóze se Jitka, energická a sportovně založená mladá žena, rozhodne s nemocí bojovat a nad rozsudkem smrti zvítězit. Režie: V. Kopecký


Dlouhý popis
Dárcovská SMS
Snímek Druhý život Jitky K. má ambici nejen povzbudit a dodat odvahu těm, kteří boj s leukémií stále vedou, ale zároveň oslovit všechny ty, kteří mohou - ať už darováním kostní dřeně, finančně, nebo jinak - pomoci. Diváci mohou zaslat dárcovskou SMS ve tvaru DMS KOSTNIDREN na telefonní číslo 87 777. Nadace pro transplantaci kostní dřeně z každé odeslané DMS obdrží 28,50 Kč.

Příběh sportovně založené, mladé ženy, které nepříznivá diagnóza akutní leukémie radikálně změnila život ze dne na den. Jitka vypráví nejen o svých strastech na cestě ke svému uzdravení, ale i nesmírně důležité podpoře svých blízkých a i zcela neznámých lidí, kterým její osud nebyl lhostejný. Tato osobní zpověď nese i touhu pomoci a podpořit pacienty a jejich rodiny, kterým také tato nemoc vstoupila do života. Film o boji se zákeřnou nemocí, naději a přátelství.

"Fascinovaly mne různé formy nezištné pomoci, se kterými přišli její blízcí. Organizovali nábor nových dárců kostní dřeně do registru v místě Jitčiny práce, vyhlásili finanční sbírku, aby Jitka mohla platit složenky a další výdaje, když nemohla chodit do práce, nebo pro ni uspořádali narozeninovou oslavu, a to přímo na hematologii v hradecké nemocnici,” vypočítává režisér Vojtěch Kopecký, který věří, že Jitčin příběh může být pro ostatní nemocné inspirací. "Dalším cílem bylo motivovat potenciální dárce kostní dřeně," pokračuje režisér a dodává: "Ti totiž mohou být pro mnohé nemocné tou jedinou nadějí na záchranu života. Ve filmu ukážeme jednoho z dárců přímo během odběru kostní dřeně. Pro mě samotného bylo velmi zajímavé sledovat, že tento člověk nejenže netrpěl nějakou fyzickou újmou, ale naopak zářil štěstím, jak jednoduše může někomu zachránit život."


Komentáře k pořadu: 0 napiš prvníStanice
ČT2
Datum
Út. 21.3.2017
Čas
04.58 - 05.50
Délka
52 min.
Typ
dokument
Specifikace
stereo, širokoúhlé vysílání, skryté titulky, repríza, HD

Podobne televizni porady

Žiješ jenom 2x
Tanečnice Eliška Paní Eliška se nikdy nenaučila tančit. Když pracovala, na tanec nebyl ča...
zítra 01.30
ČT1
Když žena trápí muže
Opravdu jsou manželky a partnerky zranitelnější než jejich protějšky? Režie: P. Všelichová
zítra 03.21
ČT2
Holky pod zámkem II
Co je to raport a v kolik je ve věznicích budíček? Chybí ženám ve vězení muži? Jak vězeňky...
po. 29.5. 04.10
Nova
Podobné pořady
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

Registrace
PřihlášeníSobota 27. 5. 2017 Svátek má Valdemar
Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz